logo
Запорізька школа-інтернат "Козацький ліцей"

Методичне об'єднання соціально-психологічної служби

1. Річний план роботи методичного об'єднання

      

Філіппенко Валентина Юріївна - соціальний педагог ("спеціаліст")

Сєркова Анастасія Григорівна - соціальний педагог ("спеціаліст")

Пугач Лілія Василівна - практичний психолог ("спеціаліст вищої категорії")

 


 

  Поради щодо вибору професії 


  

     СТОП БУЛІНГ 

 

 


 

ПРОФІЛАКТИЧНА ЛЕКЦІЯ "КІБЕРБУЛІНГ. НЕБЕЗПЕКА СЕЛФІ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ" ВІД ПРЕДСТАВНИКІВ ПРАВОЗАХИСНИХ СТРУКТУР

 20 лютого 2019 року в Запорізькій спеціалізованій школі-інтернаті «Козацький ліцей» відбулася зустріч із представниками різних правоохоронних структур, які провели для учнів 7-8-х класів профілактичну лекцію на досить актуальну тему «Кібербулінг. Небезпека селфі у соціальних мережах».

   На зустрічі були присутні прокурор Дніпровського району Красуля Наталія Валеріївна, старший інспектор служби ювенальної превенції Дніпровського відділу поліції Толстоп'ятенко Лариса Олександрівна, старший інспектор сектору ювенальної пробації Мотильов Іван Георгійович і головний спеціаліст служби (управління) у справах дітей відділу по Дніпровському району Кожушко Дар’я Юріївна.

   Представники правозахисних структур розповіли дітям про небезпеку Інтернет-простору, можливі наслідки листування із незнайомцями у соціальних мережах, познайомили з правилами безпечного користування онлайн-середовищем, а також наголосили на юридичній відповідальності за прояви булінгу та кібербулінгу для неповнолітніх осіб.

   Інформація викликала жвавий інтерес в учнів, діти ставили питання щодо особистої безпеки в Інтернеті.

   Дякуємо спеціалістам за корисну інформацію. Сподіваємося на подальшу співпрацю.

       


 

ЗУСТРІЧ З ГІНЕКОЛОГОМ-ЮВЕНОЛОГОМ "КЛІНІКИ, ДРУЖНЬОЇ ДО МОЛОДІ"

   4 грудня 2018 року до дівчат 7-8-х класів комунального закладу «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради завітала гінеколог-ювенолог  «Клініки, дружньої до молоді» Лаврова Наталія Ігорівна.

   Зустріч лікарки з дівчатами-підлітками була присвячена темі «Особливості дорослішання».

   Під час спілкування з спеціалістом учениці ставили питання, активно обмінювалися поглядами і думками щодо ознак підліткового віку та розвитку. Дізналися багато цікавої корисної інформації і вже вкотре переконалися, що своє здоров’я треба берегти та зміцнювати з дитинства.

   Дякуємо спеціалістам «Клініки, дружньої до молоді» за співпрацю. 

 


 

ВІКТОРИНА ДЛЯ ЛІЦЕЇСТІВ, ПРИСВЯЧЕНА ВСЕСВІТНЬОМУ ДНЮ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ

      

 

 


ВІДБУВСЯ ТРЕНІНГ "ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА

ТА ЖОРСТОКОГО ПОВОДЖЕННЯ З ДІТЬМИ" ДЛЯ ПЕДАГОГІВ "КОЗАЦЬКОГО ЛІЦЕЮ"

      


ВИХОВАНЦІ "КОЗАЦЬКОГО ЛІЦЕЮ" ВІДВІДАЛИ "КЛІНІКУ, ДРУЖНЮ ДО МОЛОДІ"

 

   21 листопада 2018 року учні 10-А класу Запорізької школи-інтернату «Козацький ліцей» відвідали «Клініку, дружню до молоді», яка є структурним підрозділом «Запорізької міської багатопрофільної дитячої лікарні № 5».

   Такі візити вже стали традиційними для десятикласників нашого закладу. Вони проходять вже третій рік поспіль у рамках проведення факультативу «Захисти себе від ВІЛ» і теми «Джерела допомоги для молоді», а також у рамках реалізації шкільної програми по збереженню репродуктивного здоров’я молоді. 

   Мета відвідування клініки: ознайомлення з послугами та принципами роботи установи, в якій молоді люди при необхідності можуть отримати  допомогу на безоплатній основі.

   Десятикласники взяли участь у тренінгу «Що таке ВІЛ-інфекція» і пройшли експрес-тестування на ВІЛ-інфекцію.

  Кожен учасник заходу особисто переконався в тому, що «Клініка, дружня до молоді» у своїй роботі керується принципами анонімності та конфіденційності.

 


ПОЧАТОК РОБОТИ "ШКІЛЬНОЇ СЛУЖБИ ПОРОЗУМІННЯ" У "КОЗАЦЬКОМУ ЛІЦЕЇ"

З 2018-2019 навчального року в комунальному закладі «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради розпочала свою роботу «Шкільна служба порозуміння» з метою профілактики конфліктів та протидії булінгу в шкільному середовищі...

      


ПРОСВІТНИЦЬКА ЛЕКЦІЯ ВІД ЛІКАРЯ-ДЕРМАТОВЕНЕРОЛОГА "КЛІНІКИ, ДРУЖНЬОЇ ДО МОЛОДІ"

    Комунальний заклад «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради продовжує активну співпрацю з «Клінікою, дружньою до молоді», яка є структурним підрозділом Комунального закладу «Запорізька міська багатопрофільна дитяча лікарня №5» Запорізької обласної ради, з метою збереження репродуктивного здоров’я молоді та профілактики ВІЛ і ІПСШ.

   13 листопада 2018 року до учнів десятого класу завітала лікар-дерматовенеролог клініки Корсакова Олена Володимирівна.

   Досить цікавими та пізнавальними були її лекції «Захворювання, які передаються статевим шляхом» і «Догляд за шкірою у підлітковому віці».

   Під час виступу лікарка доступно й зрозуміло донесла ліцеїстам важливу інформацію про найпоширеніші венеричні інфекції, шляхи їх передачі, ранню діагностику і наслідки для здоров’я людини. Було також визначено основні методи профілактики захворювань.

   Десятикласники активно взаємодіяли з фахівцем: ставили питання, висловлювали власні думки стосовно теми заняття, а також з’ясували, де саме молода людина може знайти допомогу для себе при виникненні проблеми.

  Дякуємо медикам-експертам «Клініки, дружньої до молоді» за цікаву інформацію, сподіваємося на подальшу співпрацю!


ПСИХОЛОГІЧНИЙ СЕМІНАР "ПРОФІЛАКТИКА БУЛІНГУ В ШКІЛЬНОМУ ПРОСТОРІ"

      


 

ТИЖДЕНЬ ПСИХОЛОГІЇ В "КОЗАЦЬКОМУ ЛІЦЕЇ"

   Жовтень 2018 року приніс нам не тільки теплі сонячні дні, а й ознаменував собою початок  проведення предметних тижнів у комунальному закладі «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради. 

   Першою естафету прийняла психологічна служба освітнього закладу: з 8 по 15 жовтня 2018 року в ліцеї  активно проходив Тиждень психології.

   Протягом Тижня відбувалося багато різноманітних заходів, у яких залюбки брали участь усі ліцеїсти.

   Щирі емоції діти передали, малюючи свій настрій. Саме так з’явився конкурс-виставка малюнків під назвою «Мій настрій» від учнів 4-5-х класів...

      


Місячник профорієнтації

        У комунальному закладі «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради у лютому-березні  пройшов Місячник профорієнтації «Професійний орієнтир – 2017».

Детальніше за посиланням Місячник профорієнтації

    

  


08.02.2017 року соціальним педагогом Моргун А.Г. було проведено відкритий захід у 8-А класі (клас інтенсивної педагогічної корекції): інтелектуальну гру «Детективна агенція». Розділившись на дві команди, поступово виконуючи завдання та набираючи бали, учасники  отримали змогу спробувати себе у ролі справжніх детективів: розв’язати логічні загадки, перевірити свою увагу, спостережливість, кмітливість та допитливість!

      За результатами роботи та набраними балами команди учнів, які представляли дві окремі детективні агенції, отримали грамоти, які відзначили їх досягнення в інтелектуальній грі.

      Велика подяка всім учасникам заходу за продемонстровану ерудицію та командну роботу!

Розробка заходу Інтелектуальна гра «Детективна агенція» 

Фотозвіт заходу


Профілактика ВІЛ/СНІДу

      У серпні-вересні 2017 року соціальним педагогом Моргун Анастасією Григорівною були проведені навчально-просвітницькі тренінгові заняття для педагогів комунального закладу «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради за програмою курсу «Профілактика ВІЛ/СНІДу на робочому місці».

     Цей навчальний курс  розроблений та впроваджується в загальноосвітні навчальні заклади за підтримки проекту «Консультування з ВІЛ/СНІДу та підтримка інституцій» компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, яка діє за дорученням Уряду Німеччини. 

Детально про захід за посиланням  Профілактика ВІЛ/СНІДу