logo
Запорізька школа-інтернат "Козацький ліцей"

Методичне об'єднання вчителів гуманітарного циклу

1. Річний план роботи методичного об'єднання

Склад методичного об'єднання

Голова методичного об'єднання: 

      Кондратенко Тетяна Володимирівна   - вчитель української мови та літератури ("спеціаліст вищої категорії")

Секретар методичного об'єднання: 

      Тараненко Олена Вадимівна - вчитель російської мови та зарубіжної літератури, вихователь ("спеціаліст першої категорії")

Члени методичного об'єднання:

      Дмитрів Лариса Миколаївна - вчитель української мови та літератури ("спеціаліст вищої категорії", "старший учитель")

      Кириченко Валентина Володимирівна - вчитель образотворчого мистецтва ("спеціаліст вищої категорії")

      Класс Наталія Петрівна - вчитель української мови та літератури, вихователь ("спеціаліст другої категорії")

      Ковтун Тетяна Анатоліївна - вчитель історії ("спеціаліст вищої категорії", "старший учитель")

      Філоненко Юлія Володимирівна -  вчитель української мови та літератури ("спеціаліст другої категорії")

      Сауляк Ірина Володимирівна - вчитель історії ("спеціаліст вищої категорії")

      Соломнікова Тетяна Антонівна - вчитель музичного мистецтва ("спеціаліст вищої категорії", "старший учитель")

ЗВІТ ПРО ПРОВЕДЕНІ ЗАХОДИ


ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ "СТОРІНКАМИ ТА ЖИВОПИСНИМИ ПОЛОТНАМИ КОБЗАРЯ"

 

 З 9 до 12 березня 2021 року в Запорізькій школі-інтернаті «Козацький ліцей» проходив Шевченківський тиждень «Сторінками та живописними полотнами Кобзаря».

   Організатори Тижня – голова методичного об’єднання вчителів гуманітарного циклу Кондратенко Тетяна Володимирівна та усі вчителі-філологи.

   9 березня відзначали 207-річчя від дня народження національного пророка, невмирущого генія слова, народного поета, художника, борця за ідеали справедливості та добра, за кращу долю України та українського народу – Тараса Григоровича Шевченка.

   Для учнів 5-8-х класів педагогами було проведено інформаційні хвилинки «Незабутній Шевченко».

   Найкращі знавці нагороджені іменними медалями: «Кращий клас – знавець творчості Тараса Григоровича Шевченка». Бо його творчість – джерело пізнання та натхнення.

 У шкільній бібліотеці протягом Тижня діяли тематичні книжкові виставка «Уклін тобі, Тарасе!» та «Геній і великий син - Тарас Григорович Шевченко»,  які організувала бібліотекар освітнього закладу Бадун Валентина Дмитрівна.

   10 березня, 160 років тому, відійшов у вічність Тарас Григорович Шевченко.

   У межах проведення Шевченківського тижня у Запорізькому Козацькому ліцеї відбувся флешмоб пам'яті «Сторінками Кобзаря», бо поетичне слово митця – це вогник, схожий на полум’я свічки, що запалює душу людини та надихає.

   Тарас Шевченко – відомий у світі насамперед як майстер слова. Він є основоположником нової української літературної мови. Однак це аж ніяк не затьмарює його слави як талановитого художника, який проклав новий реалістичний напрям у мистецтві.

   Зараз його роботи, крім автобіографічного, мають ще й історичне та етнографічне значення.

   Наші ліцеїсти осучаснили картини Тараса Григоровича Шевченка, створивши власну галерею зі своїми фотошедеврами.

   Також протягом Тижня вчителі української мови та літератури провели тематичні уроки, бібліотечні заходи: «Правда чи фейк…( Чи добре Ви знаєте Тараса Шевченка?)», «Літературний ігроленд», під час яких відгадували ребуси, кросворди, вирішували літературні задачі за творами Т.Г. Шевченка, проходили фотоквест «Життя і творчість Т.Г. Шевченка».

   Шевченківський тиждень пройшов на високому рівні. Усі заплановані заходи було проведено вчасно й результативно.

   Учні із задоволенням брали участь у роботі та показали чудові знання із життєвого і творчого шляху Тараса Шевченка.

   Отож творчість Т.Г. Шевченка є імпульсом до розуміння суті української історії, життя народу. Із упевненістю можна говорити, що «Шевченко виступає сьогодні духовним будівничим нашої держави», через сприйняття поетової спадщини народ України «національно самостверджується, морально зміцнюється, духовно очищується».

      

Фотозвіт за посиланням Шевченківський тиждень «Сторінками та живописними полотнами Кобзаря»


ЯСКРАВИЙ ТИЖДЕНЬ МУЗИКИ У "КОЗАЦЬКОМУ ЛІЦЕЇ"

1 лютого 2021 року в Запорізькій школі-інтернаті "Козацький ліцей" розпочався яскравий Тиждень Музики під назвою "Музика - чарівне диво!" Зранку учні 7-В і 8-Б класів дуже вдало  привітали вчителів та інших ліцеїстів зі святом Музики.

   Вихователі та вихованці 7-х класів підготували виставку тематичних газет під назвами: "Музичні перлини Запоріжжя", "Вплив музики на людину", "Сила мистецтва", "Музика Запоріжжя". Двері кабінетів були прикрашені цитатами видатних людей про музику. На перервах між уроками цілий день звучала класична музика.

   Другого дня відгадували загадки про музичні інструменти, які підготували учні 5-х класів, зробивши виставку....

      


ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖНИЦЬ ПЕРШОГО (ЗОНАЛЬНОГО) ТУРУ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ "УЧИТЕЛЬ РОКУ-2021" У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ В НОМІНАЦІЇ "УКРАЇНСЬКА МОВА ТА ЛІТЕРАТУРА"

   Вітаємо переможниць першого (зонального) туру (Дніпровський район) Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2021» у Запорізькій області в номінації «Українська мова та література» Філоненко Юлію Володимирівну (І місце) та Усольцеву Олену Євгенівну (ІІ місце), вчителів Запорізької школи-інтернату «Козацький ліцей», які надуспішно виконали усі випробувальні завдання туру: провели майстер-класи для педагогів, дистанційні уроки та пройшли тестування із педагогіки, психології і фахової майстерності...

      


 

У ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ УЧНІ ТА ПЕДАГОГИ ЗАПОРІЗЬКОГО КОЗАЦЬКОГО ЛІЦЕЮ ДОЛУЧИЛИСЯ ДО НАПИСАННЯ ЮВІЛЕЙНОГО ДИКТАНТУ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ

   День української писемності та мови — свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця— послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія....

      


ПЕДАГОГИ "КОЗАЦЬКОГО ЛІЦЕЮ" ПІДВИЩУЮТЬ СВОЮ МАЙСТЕРНІСТЬ

   26 та 27 жовтня 2020 року у педагогів Запорізької школи-інтернату «Козацький ліцей» дні були насиченими і дуже продуктивними: удосконалювали свою педагогічну майстерність на майстер-класах із української літератури від завзятих і креативних вчителів-філологинь Усольцевої О.Є. та Філоненко Ю.В....

   

 


"ЛІТЕРАТУРНА ВІТАЛЬНЯ" - ТВОРЧА ЗУСТРІЧ ІЗ ЗАПОРІЗЬКОЮ ПОЕТЕСОЮ І ПИСЬМЕННИЦЕЮ ГАЛИНОЮ КОРИЦЬКОЮ

   14 вересня 2020 року в «літературній вітальні» Запорізької школи-інтернату «Козацький ліцей» зібралися учні 7-х класів та педагоги на творчу зустріч і презентацію книжок запорізької поетеси і письменниці Галини Корицької.

   Письменниця підготувала цікавий формат зустрічі з інтерактивом. ..

      


У "КОЗАЦЬКОМУ ЛІЦЕЇ" ВШАНУВАЛИ 206 РІЧНИЦЮ ІЗ ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ТАРАСА ГРИГОРОВИЧА ШЕВЧЕНКА

      


Звіт про проведення тижня історії в Комунальному закладі Запорізької спеціалізованої школи-інтернату ІІ-ІІІ ступенів

 « Козацький ліцей» Запорізької обласної ради

      «Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього, хто не відає про славу своїх предків, той сам не вартий пошани», – цей безсмертний вислів М.Т. Рильського відомий, напевно, кожному українцеві. Дійсно, важко переоцінити роль історичних знань для життя людини, адже саме досвід минулого сприяє формуванню свідомої особистості, яка здатна орієнтуватися в сучасних політичних та соціокультурних процесах. На сучасному етапі нагальною потребою є виховання у школярів активної громадянської позиції, рис патріотизму, релігійної та національної терпимості, що не можливо без поширення історичних знань.

     Одним із завдань сучасної шкільної освіти є вміння учня орієнтуватись у величезному потоці інформації. Навчити цього лише на уроці історії просто неможливо, тому в школі щорічно проводиться тиждень історії, який включає в себе комплекс різноманітних форм позакласної роботи. Основною метою тижня було:

- підвищити інтерес учнів до історії;

- розширити й поглибити знання та вміння учнів з даного предмету;

 - реалізувати на практиці основні принципи особистісно орієнтованого підходу до навчання;

- створити сприятливі умови для виявлення знань та вмінь учнів у нестандартних ігрових ситуаціях.

    Проведення тижня історії було спрямовано на те, щоб поглибити знання учнівської молоді про всесвітню історію .

24 лютого 2020р. розпочався тиждень історії ознайомленням учнів з планом заходів, також відбувся конкурс малюнків, кросвордів на тему «Історія очима дитини».  Перемогу здобули Крючкова Олександра (5 А кл.), Потомака Софія (5 А кл)., Мазнєв Микита (5 Б кл.), Кузіванов Денис( 5 Б кл.), Жук М. (6 В кл.), Гуркова М.(7 А кл.), Малинська Анастасія (7 А кл.), Бахтіна А.( 7 А кл.), Коваленко А. (7 А кл.) ,Константинова Марія( 7 Б кл.), Зубарєва Софія (8 Б клас), Тригубов  Ілля (8 Б кл.).

25.02 відбувся конкурс презентацій на історичну тематику, в якому перемогу здобул учні 10 А класу.

26.02. відбувся брейн-ринг «Історична мозаїка». Блискучу перемогу здобули учні 6 Б класу, а  почесне друге місце посіли учні 6 А та 6 В класів.

27.02. відбувся брейн-ринг « Стежками  історії», де перемогу здобули учні 10 А класу.

    Вищезазначені заходи сприяли підвищенню зацікавленості учнів у вивченні історичних знань. Рівень ефективності проведених заходів був достатньо високим, що дало змогу розвивати творчі здібності учнів, поглиблювати та розширювати знання про історію.

      

      

      


 

АКТИВНА УЧАСТЬ У МЕДІАФЕСТИВАЛІ ВІД ФАКУЛЬТЕТУ ЖУРНАЛІСТИКИ ЗАПОРІЗЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

      


НАС ОБ'ЄДНУЄ МОВА 

  Всеукраїнський радіодиктант національної єдності

   Всеукраїнський радіодиктант національної єдності був заснований у 2000 році з метою об'єднання громадян країни навколо мови. З тих пір щороку слухачі та телеглядачі можуть взяти участь у написанні диктанту, щоб переконатися, наскільки добре вони знають державну мову. Пишуть диктант і за межами України.

   8 листопада 2019 року о 10:50 годині учні 8-11-х класів і педагоги Запорізької школи-інтернату «Козацький ліцей» налаштувалися на хвилю UA: Українського радіо - долучилися до написання ХІХ Всеукраїнського диктанту національної єдності, присвяченого Дню української писемності та мови.

   Читав диктант відомий мовознавець, автор підручників і посібників із української мови та літератури Олександр Авраменко.

   У диктанті були використані слова, які пишуться за новими правилами правопису української мови.

   Після завершення роботи бажаючі відправили на адресу електронної скриньки «Українського радіо» свої диктанти на перевірку. За гарно написані роботи без помилок - спеціальні подарунки від організатора.

   За бажанням, учням також поставлять оцінки за роботу в класний журнал.

Пам’ятайте, що у єдності – наша сила! Бережіть, плекайте, розвивайте та удосконалюйте рідну українську мову!

      

      

 


ПОБУВАЛИ НА ПРЕМ'ЄРНОМУ ПОКАЗІ ФІЛЬМУ "ЗАХАР БЕРКУР"

      


ВІДВІДАЛИ ТЕАТРАЛІЗОВАНО-ХОРЕОГРАФІЧНУ ВИСТАВУ,

ПОСТАВЛЕНУ ЗА СЮЖЕТОМ ДРАМИ "ЛІСОВА ПІСНЯ" ЛЕСІ УКРАЇНКИ

      


Тиждень образотворчого мистецтва (вчитель Кириченко В. В.).

   З 15 по 18 жовтня 2019 року в Запорізькій школі-інтернаті «Козацький ліцей» проходив Тиждень образотворчого мистецтва (вчитель Кириченко В. В.).

   У межах Тижня було проведено безліч різноманітних тематичних заходів, мета яких – розвиток комунікативних умінь, виховання компетентної особистості, яка володіє не лише знаннями, а й високими моральними якостями, шанує духовні та культурні надбання українського народу. Була проведена цікава екскурсія для учнів 6-В класу до Запорізького художнього музею (виставка робіт М. Приймаченко). У фойє ліцею була розташована виставка робіт «Українські квіти». Серед учнів 5-7 класів відбувся конкурс малюнків на асфальті «Запоріжжя – колиска козацької звитяги», а для учнів 6-А класу проведений виховний захід на тему «Марія Примаченко – видатна українська художниця з народу».

 

               

            

         

      


ТАБЛИЦЯ УЧАСНИКІВ-ПЕРЕМОЖЦІВ ОЛІМПІАД І КОНКУРСІВ 2018-2019 Н. Р. І (шкільний) етап


ЗВІТ ПРО ПРОВЕДЕНІ ЗАХОДИ


 

ВІДЗНАЧИЛИ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

      


ТИЖДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ В "КОЗАЦЬКОМУ ЛІЦЕЇ"

      


ПРЕКРАСНИЙ ВИСТУП НА ОБЛАСНОМУ ФЕСТИВАЛІ НАЦІОНАЛЬНИХ

ФОЛЬКЛОРНИХ КОЛЕКТИВІВ "ЗАПОРІЗЬКИЙ КОЛОВРАТ- 2018"

      

 


 

СТАЛИ ЛАУРЕАТАМИ ІІ МІЖРЕГІОНАЛЬНОГО КОНКУРСУ ПАТРІОТИЧНОЇ ПІСНІ ТА ПОЕЗІЇ "СЛАВСЯ, РІДНА УКРАЇНО"

      


УЧНІВСЬКА ТА ПЕДАГОГІЧНА СПІЛЬНОТА ЗАПОРІЗЬКОГО "КОЗАЦЬКОГО ЛІЦЕЮ" ДОЛУЧИЛАСЯ

ДО НАПИСАННЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО РАДІОДИКТАНТУ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ

      


Заходи в межах проведення Всеукраїнського тижня права 

      


 

Звіт проведення Шевченківського тижня

Картинки по запросу шевченківський тиждень


 Мовознавчо-літературний турнір  «Калейдоскоп» ( серед учнів 8-х класів)

       


З 16.01.2017 по 20.01.2017 у нашій школі проводився тиждень української мови та літератури   Картинки по запросу ТИЖДЕНЬ УКР МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ

ЗВІТ ПРОВЕДЕННЯ ТИЖНЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ 

 

 

 


   З 05.12.2016 по 09.12.2016 у нашій школі проводився тиждень правознавства

   ЗВІТ ПРОВЕДЕННЯ ТИЖНЯ ПРАВОЗНАВСТВА


 

Педагогічні читання за книгою Кена Робінсона і Лу Ароніки «Школа майбутнього    

Детальніше за посиланням ПЕДАГОГІЧНІ ЧИТАННЯ 

та на шкільному сайті ПЕДАГОГІЧНІ ЧИТАННЯ   

 

 

 

    Обласний конкурс творчості міжнаціональних культур «Зоряниця»  

   Детальніше за посиланням: НАШ СОЛОВЕЙКО