Склад методичного об'єднання
Голова методичного об'єднання:
Секретар методичного об'єднання:
Члени методичного об'єднання:
1. Ушатий Володимир Миколайович - вчитель географії ("спеціаліст вищої категорії")
2. Котова Тетяна Миколаївна - вчитель географії ("спеціаліст вищої категорії", учитель-методист)
3. Оношко Андрій Олександрович - вчитель трудового навчання ("спеціаліст вищої категорії")
4. Легостаєв Олексій Олексійович - вчитель фізики ("спеціаліст другої категорії")
5. Ситнік Олег Володимирович - вчитель Захисту України, фізики ("спеціаліст вищої категорії")
6. Буравська Ірина Вікторівна - вчитель біології ("спеціаліст вищої категорії", "учитель-методист")
7. Пліванчук Світлана Леонідівна - вчитель хімії ("спеціаліст вищої категорії", "старший учитель")
ЗВІТ ПРО ПРОВЕДЕНІ ЗАХОДИ
Аналіз роботи у 2023-2024 навчальному році
ПРЕЗЕНТАЦІЯ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКОЇ РОБОТИ
21 травня 2024 р. Гуржій Орина, учениця 10-Б класу Запорізької школи-інтернату «Козацький ліцей», стала наймолодшою учасницею круглого столу «Відновлення сільських територій в умовах повоєнного відродження» серед представників бізнесу, фермерів, власників та керівників сільськогосподарських підприємств, юристів, представників місцевої влади, громадських організацій, науковців та освітян, студентства та широкої громадськості.
Захід був організований Запорізьким національним університетом спільно з партнерами: Міністерством освіти і науки України, Національним Еразмусом+ офісом в Україні, Запорізькою обласною державною адміністрацією, Запорізькою торгово-промисловою палатою та проводився у межах програми Європейського Союзу Еразмус+ напряму Жан Моне (101127828 — NEWAGRO — ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH).
Мета дискусії круглого столу: привернення уваги молоді, студентства, обмін дослідженнями наукової спільноти та експертні дискусії щодо проблеми повоєнного відновлення сільських територій, а також до позитивної ролі ЄС у передачі Україні ефективних технологій сільського господарювання.
Орина Гуржій гідно презентувала свою науково-дослідницьку роботу на тему «Воєнно-техногенне забруднення ґрунтового покриву в умовах російської агресії 2022-2023 роках на прикладі о. Хортиця». Ознайомила присутніх із результатами аналізу зразків ґрунту з місць влучання ворожих ракет на Хортиці. Запропонувала використати досвід європейських країн з відновлення деградованих ґрунтів у повоєнний період шляхом висівання біоенергетичних культур, що є поліпшувачами ґрунту та мають широке застосування у різних галузях.
Особливо зараз, у складний для нашої країни час, відчуваємо гордість і висловлюємо повагу юним даруванням, молодим науковцям, які намагаються вирішити проблеми сьогодення. Свої почуття патріотизму вони транслюють через добрі справи, досягнення та розвиток науки.
З великою радістю і гордістю хочемо поділитися з вами важливою новиною – учителька географії Запорізької школи-інтернату «Козацький ліцей» ЛЕСЯ ПОПАЧ стала дипломанткою всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2024» у номінації «Географія»!
12–17 травня 2024 року у м. Тернопіль відбулися фінальні випробування Конкурсу, учасниками якого були 11 переможців відбіркового етапу з різних областей України.
Леся Василівна продемонструвала професійні уміння у проєктуванні дослідницько-пошукової діяльності учнів у форматі розроблення програми дослідження та показала свою педагогічну майстерність під час проведення уроку.
Бути фіналісткою – неймовірне досягнення, яке свідчить про великий талант, цілеспрямованість, наполегливість і високий професіоналізм.
Хай ця перемога буде ще одним кроком до нових вершин і досягнень. Не кожен учитель уміє надихати, не кожен може досягати поставленої мети! А ви, Лесю Василівно, прекрасна в усьому! Пишаємося!
З любов’ю та повагою родина Козацького ліцею!
ПІДСУМКИ ЩОРІЧНОЇ XV НАУКОВО-ПОШУКОВОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ "ХОРТИЦЬКІ ЧИТАННЯ"
1 травня 2024 року у Запорізькому інституті економіки та інформаційних технологій за підтримки КЗ «Обласний центр патріотичного виховання молоді» ЗОР у онлайн форматі відбулася щорічна XV науково-пошукова конференція «Хортицькі читання».
Конференція підсумувала досягнення 49 учасників – учнів 7-11 класів шкіл, ліцеїв, технічних ліцеїв і студентів фахових коледжів м. Запоріжжя та Запорізької області.
На секції економіки, географії та екології учениця 9-Б класу Козел Софія посіла ІІ місце з роботою «Чи варто рубати тополі в Запоріжжі?»
Вітаємо Софію та її керівника Асю Андрушко.
Стаття учениці буде опублікована у збірнику тез НПК «Хортицькі читання» 2024 року.
З метою виявлення здібної молоді, розвитку природних обдарувань учнів та підвищення інтересу до вивчення навчальних предметів з листопада 2021 року по грудень 2021 року учні школи, переможці І (шкільного) етапу олімпіад, взяли участь у ІІ (районному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів.
За навчальними предметами результати розподілились так:
Географія
Хімія
Результати ІІ етапу олімпіад засвідчили, що покращилася результативність роботи з предметів природничого циклу. Вітаємо переможців! Бажаємо успіхів у ІІІ турі Всеукраїнських учнівських олімпіад.
Після вивчення теми "Тип Членистоногі. Клас Комахи" провели виставку робіт «Розвиток комах» .Учні 7-х класів, під керівництвом вчителя біології Андрушко А.Л, з пластиліну, за допомогою аплікацій, малюнків виготовили схеми розвитку комах з повним і неповним розвитком.Це завдання виконали 23 учні 7-х класів, самими яскравими були роботи Потамаки Софії, Крючкової Олександри, Польового Данила, Сиротоненко Апполінарії, Павленко Кіри, Тонковської Софії, Голуб Віталіни, Драмарацької Олександри, Кір’якової Аріни, Опанасюк Аліни, Цорнікель Поліни. А надалі у нас Тип Хребетні тварини і нові завдання.
Екологічна свідомість та грамотність учнів є життєвою потребою сучасного життя. Тому важливою складовою на уроках та в позаурочний час довести школярам, що головними причинами екологічних проблем є низька екологічна освіченість та зневага до законів довкілля.
Щоб підвищити рівень освіченості школярів, дбайливого ставлення стосовно природи учням 5-А класу було запропоновано прийняти участь в Всеукраїнському конкурсі "Екологічна грамотність" від на освітній платформі "Всеосвіта"
Брали участь 29 учнів 5-А класу. 11 учнів, отримали Дипломи
Диплом першого ступеню - Сулаберідзе Давид
Дипдоми другого ступеню отримали Гринь Микита, Патаман Іван,
Дипломи третього ступеню отримали Вайгандт Артем, Гелетій Артем, Дрижд Дар’я, Карякін Кирило, Класс Дмитро, Мемедла Юлія, Пілевич Давид,Чепець Дарія.
У листопаді 2021 року учні 6 – 11 класів Запорізької школи – інтернату «Козацький ліцей» взяли участь у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді з біології та географії
Головна мета інтернет-олімпіади «На Урок» – створення оптимальних мотиваційних умов для вивчення відповідної предметної дисципліни усіма учнями з будь-яким рівнем знань. Завдання були адаптовані до шкільної програми, але такі віртуальні інтелектальні змагання мала суттєву відмінність від типових конкурсних заходів – кожен без винятку учень зміг проявити себе.
На виконання завдань відводилось 40 хвилин. Додаткова перевага дистанційної олімпіади – можливість роботи над нею у будь-який час у зазначених межах проведення конкурсу, адже доступ до особистого кабінету учасників є цілодобовим.
Після завершення роботи над завданнями, учні мали можливість побачити кількість отриманих балів. Також учасники змогли переглянути правильні відповіді та проаналізувати допущені помилки. Завдання були розраховані на учнів з різним рівнем підготовки, тому кожен зміг перевірити свої знання з предмету і спробувати власні сили, побачивши над чим ще треба працювати додатково.
25 листопада було підведено підсумки ХІ Всеукраїнської інтернет-олімпіади та визначено переможців.
Кращі результати отримали:
Біологія (вчитель Логінова І.О)
6-А клас:
6-В клас:
8-Б клас:
9-А клас:
ІІІ місце – Нерезова Вікторія;
10-Б клас:
І місце – Ступак Сергій.
Географія (вчитель Попач Л.В)
7-А клас
Предметний тиждень – це невід’ємна складова частина трудового навчання як шкільного предмета.
З 22.11 по 26.11.2021 року в Запорізькій школі-інтернаті «Козацький ліцей» проходив Тиждень трудового навчання під гаслом «Я знаю… Я вмію… Я створюю…»
Організатори – вчителі трудового навчання Оношко Андрій Олександрович та Лаврищева Світлана Федорівна.
Мета Тижня – розкриття та розвиток творчого потенціалу особистості учня, здатності застосувати знання на практиці.
Під час проведення Тижня з’явилася можливість приділити більше уваги та задовольнити різні інтереси кожного зацікавленого учня, переконати його в тому, що він творець. Діти мали змогу продемонструвати свої уміння та навички.
Учні провели майстер-клас із художнього випилювання та виготовлення новорічних прикрас. Розгадували ребуси, кросворди, загадки та анаграми.
Була також організована виставка творчих робіт і виробів декоративно-ужиткового мистецтва, виготовлених здобувачами освіти на уроках трудового навчання. Свої роботи продемонстрували і вчителі, керуючись гаслом «Я вмію це робити і навчу вас!»
Найактивніші учасники Тижня трудового навчання отримали солодкі подарунки.
17 листопада 2020 року учні 6-А та 6-Б класів під керівництвом вчителя географії Попач Лесі Василівни стали учасниками Всеукраїнського конкурсу «Я – Людина».
Конкурс приурочується до Міжнародного Дня толерантності, Дня Гідності та Свободи....
З 18 по 22 лютого 2019 року в Запорізькій школі-інтернаті «Козацький ліцей» проходив Тиждень фізики, мета якого - підвищити інтерес до вивчення предметів, збагатити кругозір та інтелект учнів додатковими знаннями.
Протягом усього тижня у доступній ігровій формі проводилися різні заходи з фізики.
Відкриття предметного тижня розпочалося 18 лютого «Інформаційною хвилинкою», на якій вчитель фізики Кондрацька Олега Гаврилівна ознайомила учнів з планом проведення заходів і провела конкурс «Видатні фізики та їх досягнення».
Учні 7-х класів позмагалися в он-лайн вікторині «Неймовірні дива природи». Найкращий результат показала учениця 7-Б класу Зубарєва Софія.
Учні 9-11-х класів взяли участь у конкурсі презентацій «Фізика навколо нас». Досить цікавими і пізнавальними були учнівські проекти про видатних фізиків і сучасні наукові відкриття.
За рішенням журі переможцями у конкурсі проектів стали Кондрацький Євген і Сапліна Еліна, учні 11-А класу.
Також між командами учнів 7-х класів відбувся фізичний брейн-ринг, на якому ліцеїсти показали свої знання в усіх областях фізики. Перемогу здобула команда «Ерудит».
Активну участь у конкурсі-вікторині «Чи знаєте ви фізику?» взяли участь учні 8-х класів.
Під час Тижня фізики також проводився конкурс листівок «Видатні фізики світу» серед учнів 8-10-х класів.
Ліцеїсти із захопленням і цікавістю брали участь у творчих завданнях: «Розв’яжи кросворд», «Четвертий зайвий», «Фізичне лото», «Місто ерудитів».
Було визначено найкращих знавців фізики.
Грамотами за активну участь у заходах в межах проведення предметного тижня були нагороджені такі учні: Кондрацький Євген із 11-А класу і Єнальєв Дмитро, учень 8-Б класу.
А найкращі 48 ліцеїстів 5-11-х класів отримали сертифікати «Золотий колосок» і «Срібний колосок»
лауреатів Міжнародного природничого інтерактивного конкурсу «Колосок осінній -2018».
Отож Тиждень фізики в ліцеї пройшов досить ефективно, цікаво та насичено.
З 11 по 18 лютого 2019 року в Запорізькій школі-інтернаті «Козацький ліцей» було проведено Тиждень географії, який проходив згідно плану.
Мета проведення тематичних заходів - поглиблення знань учнів із географії, розширення наукового світогляду, підвищення інтересу до географічної науки, дослідження навколишнього середовища, всебічного розвитку особистості, виховання інтересу до вивчення географії.
Програму Тижня географії розробили таким чином, щоб могли бути задіяні учні середніх і старших класів. За активну участь у заходах учасники мали можливість отримати «бонуси» для покращення балу з географії.
З метою популяризації географічних професій протягом тижня була організована фотовиставка «Вони відкривали світ».
Використання індивідуальних і групових видів робіт, активних та інтерактивних методів стимулювало учнів до участі у заходах, сприяло встановленню тісного співробітництва між вчителем і учнями.
Форми та методи роботи відповідали рівню розвитку дітей, проводилися у межах діяльнісного, компетентністного й особистісно-орієнтованого підходів.
У природничій інтелектуальній грі-аукціоні знань «Знай! Люби! Бережи!» серед учнів 5-х класів перемогу здобули обидві команди, набравши однакову кількість балів-стікерів; у краєзнавчій грі «Україно! Ти для мене диво!» перше місце посіла команда 8-Б класу. Допитливими та кмітливими виявилися учні 6-Б класу, які перемогли в інтелект-шоу «Розумники і розумниці» та довели усім, що географічна наука цікава і необхідна кожному.
Команда учнів 7-Б класу здобула перемогу в географічній вікторині «Загадковий світ природи». Діти показали гарні знання про розвиток географічних відкриттів і досліджень, уміння визначати координати, а також майстерність у виконанні інтерактивних вправ.
Серед учнів 9-х класів в інтелектуально-розважальній грі «Я знаю Україну» переможцями стали учні 9-А класу. Ліцеїсти показали свою ерудованість і знання про рідну країну - Україну, її символіку, устрій, господарство, традиції.
У конкурсі презентацій «Моя найкраща подорож» перемогу здобула учениця 9-Б класу Левченко Владислава, яка підготувала цікаву та досить змістовну інформацію про свою мандрівку Південним берегом Криму.
Серед учнів 6-7-х класів було організоване он-лайн тестування «По материках та океанах», у якому взяло участь 37 учнів. Найкращий результат показала учениця 6-А класу Прокопенко Марія.
Он-лайн тестування «Земля у нас одна» пройшли 29 учнів 8-10-х класів. Переможницею стала учениця 9-Б класу Норова Анна.
Тиждень географії був дуже насиченим і цікавим. Діти вкотре переконалися, що географічна наука корисна у сучасному світі і захоплює своїми надзвичайними фактами та відкриттями.
Ліцеїсти показали ґрунтовні знання з географії, уміння застосовувати уміння і навички на практиці, отримали позитивні емоції.
Переможців було нагороджено спеціальними подарунками і Почесними грамотами на Великому та Малому колах.