logo
Запорізька школа-інтернат "Козацький ліцей"

Запуск національної онлайн платформи з цифрової грамотності

Національна онлайн-платформа з цифрової грамотності 

 Відповідно до листа Міністерства цифрової трансформації України від 23.01.2020 №1/06-6-218 інформуємо про запуск в межах програми діяльності Кабінету Міністрів України від 29.09.2019 №849, національної онлайн платформи з цифрової грамотності громадян. 

З 21 січня 2020 року Національна онлайн-платформа з цифрової грамотності https://osvita.diia.gov.ua/ запрацювала в тестовому режимі . Офіційний запуск онлайн-платформи - 30 січня 2020 року.

Кожен українець відтепер має безкоштовний доступ до цифрової освіти. Для навчання цифровій грамотності обраний інноваційний формат — освітні серіали. На онлайн-платформі доступні три освітні серіали: базовий серіал із цифрової грамотності, серіал із цифрової грамотності для вчителів і серіал для батьків «Онлайн-безпека дітей».

Запрошеними гостями освітніх серіалів із цифрової грамотності стали українські зірки: акторка, телеведуча, народна артистка України Ольга Сумська; телеведуча, громадська діячка, перший в Україні Почесний Посол Фонду ООН у галузі народонаселення Марія Єфросініна; українська телеведуча Надія Матвєєва; український режисер Руслан Ханумак.

На онлайн-платформі є тест на загальну цифрову грамотність, який допоможе визначити можливі прогалини в знаннях. Також після кожної серії освітнього серіалу передбачене тестування. А після перегляду всіх серій освітнього серіалу, за результатами фінального тестування, видається електронний сертифікат. 

Поступово на онлайн-платформу додаватимуться нові освітні серіали впродовж кожного року. Планується запустити спеціалізовані та нішеві курси для підприємців, lifestyle курси, курси нових цифрових професій. Ці курси будуть розраховані на більш просунутих користувачів цифрових технологій.

Більше детальна інформація на сайті  Міністерства цифрової трансформації України