logo
Запорізька школа-інтернат "Козацький ліцей"

СТОП Булінг

План заходів щодо профілактики булінгу в Комунальному закладі «Запорізька спеціалізована школа - інтернат ІІ – ІІІ ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради

 

 

Алгоритм дій у випадку проявів булінгу

в Комунальному закладі «Запорізька спеціалізована школа – інтернат ІІ – ІІІ ступенів «Козацький ліцей»

Запорізької обласної ради

 1. Якщо дитина стала свідком (жертвою) булінгу в закладі освіти, вона може розказати про це батькам, вчителю, психологу або безпосередньо директору. Якщо свідком булінгу став педагог або інший працівник школи, то він має повідомити керівника закладу незалежно від того, чи поскаржилась йому жертва булінгу чи ні.
 2. Після отримання звернення дитини, відповідна особа інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу.

Заява подається черговому адміністратору. Відповідальний: І половина дня – Ушатий В.М., ІІ половина дня – Котова Т.М.

 1. Директор школи має розглянути таке звернення та з’ясувати всі обставини булінгу, скликати засідання Комісії з розгляду випадків булінгу та окреслити подальші дії. До складу такої Комісії можуть входити педагоги, психолог, соціальний педагог, батьки постраждалого та «булера», керівник закладу та інші зацікавлені особи.
 2. Якщо Комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу зобов’язаний повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.
 3.  У разі, якщо Комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України.
 4. Рішення Комісії реєструється в окремому журналі, зберігається в паперовому вигляді з оригіналами підписів всіх членів комісії.

Телефони довіри:

 • Дитяча лінія 116 111 або 0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00);
 • Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 000;
 • Гаряча лінія з питань запобігання насильству  116 123 або 0 800 500 335;
 • Уповноважений Верховної Ради з прав людини 0 800 50 17 20;
 • Уповноважений Президента України з прав дитини  044 255 76 75;
 • Центр надання безоплатної правової допомоги    0 800 213 103;
 • Національна поліція України 102.

Закон, направлений на протидію булінгу, передбачає низку штрафів за цькування

Зразок заяви вчителя

Зразок заяви батьків