logo
Запорізька школа-інтернат "Козацький ліцей"

Методичне об'єднання вчителів математики та інформатики

 

План роботи методичного об'єднання 2019-2020 Аналіз роботи методичного об'єднання 2019-2020
План роботи методичного об'єднання 2020-2021 Аналіз роботи методичного об'єднання 2020-2021
   

 

 

Склад методичного об'єднання

Голова методичного об'єднання:  

Голенко Тетяна Володимирівна - вчитель математики ("спеціаліст вищої категорії", "старший учитель")

Секретар методичного об'єднання:  

  Сурган Вероніка Сергіївна - вчитель інформатики ("спеціаліст першої категорії")

Члени методичного об'єднання:

  

Голенко Тетяна Володимирівна

Вчитель математики ("спеціаліст вищої категорії", "старший учитель" )

 

Тимошенко Вікторія Михайлівна

 Вчитель математики ("спеціаліст вищої категорії", "старший учитель")

 

Залозна Зінаїда Іллівна

Вчитель математики ("спеціаліст вищої категорії", "старший учитель")

Зубарева Юлія Сергіївна

Вчитель математики, вихователь ("спеціаліст першої категорії")

 

 

 

 

Симоненко Аліна Олександрівна

Вчитель математики ("спеціаліст")

Ушатий Володимир Миколайович

Вчитель інформатики ("спеціаліст другої категорії ")

 

 

Сурган Вероніка Сергіївна

Вчитель інформатики ("спеціаліст першої категорії")

 

Здоровецький Ігнат Володимирович

Вчитель інформатики ("спеціаліст")


 

ЗВІТ ПРО ПРОВЕДЕНІ ЗАХОДИ

 


 

ВІДЗНАЧАЄМО МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ДІВЧАТОК - УЧАСТЬ ДІВЧАТ "КОЗАЦЬКОГО ЛІЦЕЮ" В ОНЛАЙН-КОНФЕРЕНЦІЯХ "НАЦІОНАЛЬНИЙ ДЕНЬ ДІВЧАТ В ТЕХНОЛОГІЯХ - 2021"

      

 


ВИСТАВКА ОСВІТНЬОГО АРТПРОЄКТУ "НАУКА - ЦЕ ВОНА"

      


РЕЗУЛЬТАТИ МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ З ІНФОРМАТИКИ ТА КОМП'ЮТЕРНОЇ ВПРАВНОСТІ "БОБЕР-2020"

      


Звіт проведення тижнів математики 2020-2021н.р.

 


Підсумки участі ліцеїстів у конкурсі з математики та фізики «Школа ФізТеХу 2021»

   Нарешті довгоочікувани результати отримані! Настав час підвести підсумки участі наших ліцеїстів у конкурсі з математики та фізики «Школа ФізТеХу 2021», який проводився репетиторським центром при фізико-техничному факультеті ХНУ імені Н.В. Каразина.

   Загальні враження: дуже цікаві завдання, високий рівень організації та найважливіше – якісний зворотній зв’язок! Це те, чого так не вистачає в багатьох інших інтелектуальних конкурсах та олімпіадах. Кожен учасник, незалежно від кількості набраних балів, отримав не тільки сертифікат, а й детально розібрану власну роботу із рекомендаціями щодо покращення рівня знань. Ми, вчителі, розуміємо, наскільки важливо не тільки отримати сертифікат із набраною кількістю балів, а й надати можливість учню проаналізувати свою роботу, тому хочу висловити велику подяку організаторам конкурсу та безпосередньо тим, хто перевіряв таку кількість робіт та писав рецензії. 

Цього року через карантинні обмеження конкурс проводився виключно в форматі онлайн. Участь в ньому брали не тільки поціновувачі точних наук з усієї України, а й багато юних математиків та фізиків з інших європейських країн, США тощо. На фото до цього допису ви можете побачити всю географію конкурсу.

   А тепер перейдемо до наших результатів. Всього перевірити свої знання з математики та фізики виявили бажання 78 ліцеїстів.

   З них відмінні сертифікати отримали наступні учні:

  • 5 класи: Семененко А., Пономаренко В., Шулякова А., Халіп А., Фролова М.;
  • 6 класи: Сурус Т., Тонковська С., Мазнєв М., Голуб В., Туцький М.;
  • 7 класи: Щітка Д., Усольцева Д., Кривонос В., Петрова Б.;
  • 8 класи: Фомін М., Мартинов Є., Фесенко А.;
  • 10 класи: Васильєва У.;
  • 11 класи: Мазнева К.

   Вітаємо переможців! Молодці! Це дуже гарний результат!

   Але це ще не все! Дві наші зірочки – Голуб Віталіна (6 клас) та Мазнєва Катерина (11клас) набрали максимальну кількість балів. Віталіна – з математики, бо завдання для 6 класу включало тількі задачі з математики, а Катя – і з математики, і з фізики набрала найвищу кількість балів! Пишаємось вами!

   В наступному році команда математиків та

 фізиків «Козацького ліцею» обов'язково знов приєднається до цього фізико-математичного свята і безумовно покаже ще кращий результат!)

       

 


ВІТАЄМО ЮНИХ МАТЕМАТИКІВ "КОЗАЦЬКОГО ЛІЦЕЮ"

   Плідним і результативним виявився початок ІІ семестру для наших ліцеїстів.

   Учні математичного профілю та інші поціновувачі математики активно брали участь у різних інтелектуальних змаганнях.

   Одразу після зимових канікул команда з найкращих математиків ліцею взяла участь у ІІІ (обласному) етапі математичної олімпіади.... 

 

      ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ІІ ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ПРОГРАМУВАННЯ - 2021

   Учні 10-Б та 10-В класів Запорізької школи-інтернату «Козацький ліцей» Глєбов Даніїл та Васильєва Уляна взяли активну участь у І етапі Всеукраїнської олімпіади з програмування - 2021.

   Учасниками першого туру, який проходив протягом січня онлайн, були учні з різних шкіл усіх регіонів України.

   Глєбов Даніїл набрав 593 з 1000 можливих балів, а Васильєва Уляна - 1000 балів! Ліцеїсти здобули перемогу та продовжили змагання у ІІ етапі, що проходили на початку лютого.

   Уляна й Даніїл викладалися на повну, розв'язуючи неймовірно складні задачі з програмування.

   Юні розумники були нагороджені Дипломами ІІІ ступеня як переможці ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з програмування -2021.

   Вітаємо ліцеїстів і їхнього керівника - вчителя інформатики Здоровецького Ігната Володимировича.

   Так тримати! Бажаємо нових досягнень і перемог!


ДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ В "KОЗАЦЬКОМУ ЛІЦЕЇ"

 

9 лютого 2021 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом «Разом для найкращого Інтернету».

   Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більше того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.

   Тож і у комунальному закладі «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради до цього питання у 2021 році підійшли досить серйозно....

   


ІІІ (ОБЛАСНИЙ) ЕТАП ОЛІМПІАДИ З МАТЕМАТИКИ

 


ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ЗАСІДАННІ ІХ МІЖНАРОДНОГО КРУГЛОГО СТОЛУ "ІНТЕГРАЦІЯ ОСВІТИ, НАУКИ, БІЗНЕСУ"

   18 вересня 2020 року учні 10-Б і 10-В класів Запорізької школи-інтернату «Козацький ліцей» дистанційно долучилися до роботи IX Міжнародного круглого столу «Інтеграція освіти, науки бізнесу» за участю українських та міжнародних представників освітньої галузі, експертів-економістів і представників бізнесу

   Засідання круглого столу організоване і проведене Запорізьким національним університетом...

 

 

 

 

 

 


РЕЗУЛЬТАТИ МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ З ІНФОРМАТИКИ ТА КОМП'ЮТЕРНОЇ ВПРАВНОСТІ "БОБЕР-2019"

  Нагадаю,  11-13 листопада 2019 року в Запорізькій школі-інтернаті «Козацький ліцей» вчителями інформатики Сурган Веронікою Сергіївною та Ушатим Володимиром Миколайовичем було проведено Міжнародний конкурс з інформатики та комп’ютерної вправності «Бобер-2019».

   В інтелектуальних змаганнях взяли участь активні ліцеїсти у кількості  231 учень. Протягом трьох днів хлопці та дівчата виконували різноманітні логічні завдання, вирішували проблемні ситуації та знаходили правильні відповіді на різної складності питання.

  Тож 21.02.2020 року на загальношкільному великому колі було нагороджено призерів та учасників змагання. 157 здобувачів освіти отримали сертифікати та блокноти за відмінний результат, 67 - добрий результат та 7 за успішний результат у змаганні "Бобер-2019". Вітаємо переможців та чекаємо 2020-2021 навчального року та нових змагань з інформатики.

 

   

 


  "РАЗОМ ДЛЯ НАЙКРАЩОГО ІНТЕРНЕТУ" В "КОЗАЦЬКОМУ ЛІЦЕЇ"

 «Разом для найкращого Інтернету!» – так звучить гасло Дня безпечного Інтернету, який відзначається цьогоріч 11 лютого. Ця тема надихає всіх приєднуватися до руху та використовувати найкращий потенціал Інтернету для об’єднання людей. Тож і у комунальному закладі «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради до цього питання у 2020 році підійшли досить серйозно.

   Безпека дитини як  онлайн так і  офлайн – це спільне завдання не тільки вчителів та вихователів, а й батьків і, власне, самих здобувачів освіти. Тому до відзначення Дня безпечного Інтернету було залучено всіх вище зазначених учасників.

    З 30 січня 2020 року офіційно запрацювала національна онлайн-платформа з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта», і вже з перших днів її роботи батьки учнів «Козацького ліцею» переглянули цікавий, пізнавальний та корисний серіал для батьків «Безпека дітей в Інтернеті».

    Дізналися, як уберегти дітей онлайн від шкідливих матеріалів, кібербулінгу, суїцидальних Інтернет-спілок, сексуального насильства, пройшли тестування  та отримали відповідні сертифікати.

   Педагоги знайшли на платформі цікавий для себе серіал «Цифрові навички для вчителів», цей серіал навчає безпечно застосовувати онлайн-інструменти, щоб навчальний процес став більш захопливим і ефективним. Завершивши перегляд, вчителі та вихователі також отримали сертифікати про проходження курсу. 

    З метою підвищення освіченості учнів із питань безпеки онлайн, формування уявлення про актуальні ризики в Інтернеті, вміння використовувати безпечні й позитивні технології для учнів 5-11-х класів вчителем інформатики Сурган Веронікою Сергіївною було проведено низку заходів: урок «Кращий Інтернет починається з тебе» (5-7 класи), круглий стіл «Безпечне онлайн спілкування» (9-11 класи), класна година «Безпечний Інтернет» (9-Б клас), урок «#Не_ведусь: Я знаю як спілкуватися в Інтернеті» (5-6 класи) та квест «Ми – за безпечний Інтернет» для 8-х класів.

   Вчитель зареєструвала свою підтримку Дня безпечного Інтернету для  отримання відкритого цифрового бейджа та сертифікату «Організаторка заходу до Дня безпечного Інтернету - 2020».

   Учні 6-х класів створили свої обіцянки щодо безпечного користування Інтернетом на 2020 рік та  взяли участь у #saferinternetchallenge.

   Вчитель інформатики Ушатий Володимир Миколайович з 9-ми класами приєднався до онлайн-уроків  «Як хакери захищають Інтернет» (Спікер: Олексій Барановський, к.т.н., CISSP, CISM, CEH, CHFI,  доцент кафедри інформаційної безпеки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського») та «Хакери. Або як обманюють халявщиків в Інтернеті» (Спікери: Вадим Єпур та Денис Івашин, студенти 4 курсу спеціальності «Кібербезпека»,  Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя) організованих програмою Мережних академій Cisco, Кіберполіцією України та провідними університетами країни. Взяли участь у онлайн-тестуванні для отримання сертифікату учасника.

   Вихователі Запорізької школи-інтернат «Козацький ліцей» також долучилися до Дня безпечного Інтернету та провели у свої класах виховні години: «Золоті правила в Інтернеті» (6-Б клас), «Безпечний Інтернет» (7-В клас) , «Так!» – безпечному Інтернету для дітей» (10-А клас) та інші.

    Для сучасних дітей і підлітків мережа Інтернет — це не просто віртуальна реальність, а повноцінна частина їхнього життя, де вони навчаються, спілкуються, вибудовують відносини та відчувають себе частиною спільноти.

   Проте саме Інтернет все частіше стає джерелом сучасної небезпеки для дітей, наслідки якої не обмежуються втратою грошей чи особистих паролів у соціальних мережах, а можуть коштувати дитині здоров’я і майбутнього. Саме тому гостро постає питання безпечного користування мережею підростаючим поколінням.

    Сьогодні ми не можемо сховати дітей під ковпаком та ізолювати від шкідливої інформації, але ми маємо говорити із ними, розповідати про складні теми та вчити себе захищати.

         

       

      

Більше фото за посиланням День безпечного Інтернету      

Сертифікати «Дія. Цифрова освіта»


Платформа LearningApps.org на уроках математики та інформатики

LearningApps.org - онлайновий сервіс, який дозволяє створювати інтерактивні вправи. Їх можна використовувати в роботі з інтерактивною дошкою, або як індивідуальні вправи для учнів. Вправи на сайті подаються у зручному візуальному режимі сітки зображень, навівши на які вказівник миші можна побачити тип вправи та її рейтинг на сайті. Виконання вправи полягає в інтерактивній роботі з об’єктами, розміщеними на екрані. Цей сервіс в своїй роботі активно використовують вчителі математики та інформатики Запорізької школи-інтернату "Козацький ліцей". 

      

      


 

Робимо навчання цікавішим

Зимовий тур  ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ІНТЕРНЕТ-ОЛІМПІАДИ НА УРОК» з інформатики та математики

(21-01-20- 26.02.19, для учнів 7-11 класів)

   Всеукраїнські онлайн-конкурси, олімпіади, курси та журнал для школярів. Онлайн-школа «На Урок» створена для того, щоб кожен школяр, незалежно від місця проживання, зміг отримувати якісні знання в цікавому форматі. Тож і учні нашого навчального закладу, під керівництвом вчителів інформатики Ушатого Володимира Миколайовича,  математики Голенко Тетяни Володимирівни та ТимошенкоВікторії Михайлівни,  приєдналися до онлайн-олімпіади "На урок" з інформатики та математики. Перевірили свої знання, отрилимали новий досвід та зрозуміли над чим ще варто попрацювати!

   

      


Змагання з усного рахунку – Прангліміне-2019/2020

    Усний рахунок формує прийоми усний обчислень, які активізують розумову діяльність учнів, розвиває не тільки пам'ять і мову, а й здібності сприйняття на слух, підвищує увагу і швидкість реагування! Наші ліцеїсти, під керівництвом вчителя математики Зубаревої Юлії Сергіївни, долучилися до  Національних он-лайн змагань з усного рахунку "Прангліміне "  Miksike в Україні та пройшли всі ІІІ тури.

    За результатами всіх трьох етапів Макаренко Кирило, учень 5 Б класу пройшов до фінальних очних змагань з усного рахунку – Прангліміне-2019/2020 в рамках безкоштовного Міжнародного українсько-естонського освітнього проекту «МІКСІКЕ В УКРАЇНІ» на базі Інституту післядипломної педагогічної освіти Запорізької області, та посів почесне IV місце!

      

       

        


Проект «Чотирикутники. Види та властивості чотирикутників»

      Протягом другої чверті (2019-2020н.р.) команди учнів 8А та 8Б класів, під керівництвом вчителя математики Голенко Тетяни Володимирівни, працювали над інформаційним проектом з теми «Чотирикутники. Види та властивості чотирикутників». В результаті кожна команда створила лепбук, який допоможе учням при вивченні та повторенні теми, та виступила із захистом своєї роботи. 

   

   


ПЕДАГОГІЧНИЙ ЕКСПЕРЕМЕНТ ЩОДО ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ  МЕРЕЖЕВИХ СЕРВІСІВ НА УРОКАХ  ІНФОРМАТИКИ

   Хто не хоче відставати, мусить рухатися вперед, і не зупинятися, досягнувши вершини, а підійматися вище. У цьому й полягає основна місія сучасного учителя.

   Вже не достатньо бути на уроці та поза ним актором, режисером, діловодом, диригентом, дипломатом, психологом, новатором і компетентним фахівцем. Модель сучасного вчителя передбачає готовність до застосування нових освітянських ідей, здатність постійно навчатися, бути у постійному творчому пошуку. Ці якості не видаються додатком до диплома про педагогічну освіту, а формуються у щоденний учительській праці.

   Тому і педагоги Запорізької школи-інтернату «Козацький ліцей» постійно займаються самоосвітою. Як, наприклад, вчитель інформатики Ушатий Володимир Миколайович, протягом першого семестру 2019-2020 навчального року провів педагогічний експеримент серед учнів старшої школи, щодо ефективності застосування мережевих сервісів на уроках інформатики і ліцеї. Результатом експерименту стало підтвердження гіпотези щодо покращення результатів навчання методом використання різних мережевих сервісів на різних етапах уроку.