logo
Запорізька школа-інтернат "Козацький ліцей"

Дивували мистецтвом красномовства


Опубліковано Пт, 23 Лютого 2018 в 18:15


       20 та 21 лютого 2018 року на базі Запорізької суспільно-гуманітарної гімназії №27 Запорізької міської ради проходив Міжрегіональний фестиваль ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив», на якому талановиті маленькі та юні майстри «словесного жанру» з освітніх закладів м. Запоріжжя та області дивували мистецтвом красномовства.

       Організатор заходу – комунальний заклад «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради.

        Під час публічного спілкування компетентним журі оцінювалися артистизм і власна риторична харизма, рівень володіння вербальною і невербальною комунікацією та володіння етикою оратора.

       Окрім підготовлених публічних виступів, конкурсанти стали учасниками риторичного експромту, тобто давали відповіді на питання аудиторії.

       Учні комунального закладу «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради також взяли активну участь у фестивалі, показавши свій талант ораторів за тематичними блоками у номінаціях «Добре слово краще за багатство» (для учнів 1-4 класів) та «Слово є вчинок» (для учнів 9-11 класів).

        Переконливим і досить упевненим був виступ Ващенко Анастасії, учениці 4-Б класу «Козацького ліцею», яка показала свій хист красномовства за темою «Слово не горобець, вилетить – не впіймаєш».

        «Було близько 100 учасників. Діти дуже талановиті. Кожен показав свої декламаторські здібності та вміння взаємодіяти з аудиторією», - говорить керівниця гуртка ораторського мистецтва «Скарбниця золотого слова» Симоненко Аліна Олександрівна.

         Учениця 11-Б класу, голова дитячо-юнацької організації «КІШ» Острівна Анастасія виступила з авторською філософською прозою «Чому ми часто дивимося в небо?» (Керівник: Філоненко Юлія Володимирівна).

       Незважаючи на те, що дівчина щоп’ятниці проводить зібрання Великого Кола, на якому збираються усі учні та педагоги «Козацького ліцею», є незмінною ведучою загальношкільних заходів, переможницею багатьох декламаторських конкурсів української поезії, але перед своїм виступом дуже хвилювалася. Анастасії вдалося побороти себе і з перших же хвилин виступу встановити контакт з аудиторією, завоювавши прихильність публіки. За підсумками журі ліцеїстка нагороджена Дипломом лауреата.

       Вітаємо ученицю 4-Б класу «Козацького ліцею» Ващенко Анастасію, яка отримала Диплом ІІІ ступеня і посіла призове місце. Бажаємо дівчинці та її керівниці Симоненко Аліні Олександрівні успіхів і натхнення, самовдосконалення та прогресивного розвитку в мистецтві красномовства.

          Під час фестивалю ще раз переконалися, що для публічного виступу важлива практика і велика робота над удосконаленням свого власного мовлення. Чим більше виступів, тим у більшій гармонії перебувають думки оратора зі словами, тим більшу насолоду від взаємодії з промовцем отримують глядачі та слухачі.