logo
Запорізька школа-інтернат "Козацький ліцей"

Гаряче та весело відсвяткували Андріївські вечорниці


Опубліковано Пт, 15 Грудня 2017 в 21:37


    14 грудня 2017 року, віддаючи шану минулому, беручи усе найкраще у наше сьогодення, уся громада Запорізької школи-інтернату «Козацький ліцей» - учні, вчителі, вихователі та батьки святкували улюблені Андріївські вечорниці.

    За традиціями наших предків саме в ніч з 12 на 13 грудня дівчата й хлопці сходились до однієї хати: жартували, оповідали цікаві історії та грали в різні ігри, ворожили…

     Поринути в атмосферу свята на Вечорницях в ліцеї та ближче познайомитись із обрядами й звичаями українців допомогли доброзичливі господар і господиня – педагоги Філоненко Сергій Васильович і Зубарева Юлія Сергіївна.

     Саме до їхньої «хати» завітала молодь цього вечора. Спочатку прийшли дівчата. Співали народних пісень «При долині кущ калини», «В саду гуляла…», розказували чудернацькі історії, ворожили, випікали «калиту».

     Цікавою була інсценізація «Гадання на варениках». Бездоганно виконав свою роль парубка, якого дівчата використали замість пса для гадання, Кондрацький Євген.

     Коли в одній із сцен з’явились хлопці, розпочались веселощі та жарти. Сміялись, кепкували один з одного. Забавлянками, лічилками та загадками потішили господарів.

     Тепер уже всі разом виконували «Ішов козак потайком» і «Ти ж мене підманула».

     Чудовою була театральна постановка уривку з книги «Вечори на хуторі біля Диканьки» легендарного Миколи Гоголя  - сцена діалогу Оксани й Вакули. Майстерно перевтілились у образи головних героїв твору Острівна Анастасія та Кондрацький Євген.

     За традицією жоден Андріївський вечір не обходився без веселої народної гри «Калита». Полюбляють цю забаву і на Вечорницях в «Козацькому ліцеї».

     Паном Калетинським був Бурдінович Олег, який мужньо боронив «калиту» від Пана Коцюбинського - Новікова Олега. Але, незважаючи ні на які перешкоди, Коцюбинському все ж таки вдалося зірвати обрядовий корж і втекти. Пожартував Коцюбинський і повернувся, щоб усі почастувались смачною випічкою.

     Завершились Андріївські вечорниці запальним яскравим народним танцем. А потім усі артисти поласували смачними варениками зі сметаною.

     З упевненістю можна сказати, що школа-інтернат «Козацький ліцей» є колискою українських народних звичаїв і традицій.