logo
Запорізька школа-інтернат "Козацький ліцей"

КОМАНДА КОЗАЦЬКОГО ЛІЦЕЮ ПРОЙШЛА НАВЧАННЯ ЗА ПРОГРАМОЮ UPSHIFT: ГОТОВІ ЗМІНЮВАТИ МАЙБУТНЄ


Опубліковано Вт, 16 Квітня 2024 в 15:12


З 2 по 5 квітня 2024 року в Запоріжжі проходила 4 хвиля глобальної програми Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) UPSHIFT, яка реалізується у понад 40 країнах світу. Програма надає можливість молоді пройти тренінг за методологією Human Centered Design (людиноорієнтований дизайн), отримати менторську підтримку та ресурси, щоб втілити в життя соціально важливі проєкти.

Програма UPSHIFT у Запорізькій області реалізується ГС «Культурна Ліга Сходу» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Уряду Японії.

Активні учениці 9-Б класу Запорізького Козацького ліцею Войтова Мілана, та Драмарацька Олександра на чолі з лідеркою дитячо-юнацької організації «КІШ» Голуб Віталіною сформували команду SMV і пройшли відбір до програми, презентувавши свою проблему та шляхи її вирішення.

Дівчата провели моніторинг визначення професійних інтересів та професійних намірів підлітків, переконавшись, що у наш час більшість молодих людей до останнього не знають, у якій сфері хочуть реалізовувати себе у майбутньому.

Їхню заявку було відібрано та запрошено на навчання – чотирьохденний буткемп, де активістки вчилися працювати в команді, аналізувати виклики та нестандартно мислити; шукали ефективні рішення проблем за підтримки менторки Клименко Ганни. А головне – створили власний суспільно-корисний проєкт та незабаром отримають ресурси на його реалізацію.

«Ми виявили дуже актуальну для нашого оточення проблему – невизначеність і несвідомий вибір майбутньої професії, тож вирішили дослідити це питання детальніше. Провівши опитування серед молоді віком від 14 до 18 років, зрозуміли, що проблема насправді існує», – поділилися думками дівчата і додали: – За ці 4 дні буткемпу ми отримали море емоцій. Позитивна атмосфера не припинялася навіть під час відповідального моменту – презентації проєктів. Усі підтримували одне одного: сміялися, жартували, допомагали. Ми плідно працювали і багато думали. Розглядали варіанти вирішення проблеми та нюанси. Попри такий насичений графік завжди знаходився час на те, щоб потанцювати чи поспілкуватись із іншими апшифтерами, ми справді усі дуже зблизилися. Наша команда неймовірно вдячна програмі UPSHIFT за такий досвід. Окрім великої кількості незабутніх вражень, ми отримали можливість змінити Україну на краще руками нашого покоління».

Пишаємося нашою командою агенток змін! Бажаємо успіхів у реалізації актуального та важливого проєкту для молоді.