logo
Запорізька школа-інтернат "Козацький ліцей"

КРУТИ: СИМВОЛ НЕЗЛАМНОСТІ ТА ГЕРОЇЗМУ В ІСТОРІЇ БОРОТЬБИ ЗА ВІЛЬНУ УКРАЇНУ


Опубліковано Вт, 30 Січня 2024 в 16:27


День пам'яті Героїв Крут — пам'ятна дата боротьби за незалежність України.

29 січня 1918 року неподалік залізничної станції Крути, розташованої за 130 кілометрів від Києва, розгорнувся напружений бій між армією більшовиків та захисниками УНР. Наймолодшим українським бійцям було по 16 років.

Битва тривала цілий день, а під вечір українці за наказом організовано відступили у напрямку Києва, знищуючи за собою залізничні колії та мости.

Юнаки, що тримали оборону під Крутами, на чотири дні зупинили наступ переважних сил ворога. Це дало можливість укласти мир між урядом Української Народної Республіки і державами Четверного союзу. Перемовини закінчилися 9 лютого 1918 року підписанням Брестського мирного договору, після якого УНР отримала визнання як суб’єкт міжнародних відносин.

Бій під Крутами став символом боротьби за майбутнє України.

За ініціативи активної лідерки – президентки Інтеракту Ротарі клубу «Запоріжжя-Хортиця» Ігнатченко Каміли у Запорізькому Козацькому ліцеї відбувся кінопоказ історичного фільму «Крути 1918» (режисера О. Шапарєва) до Дня пам'яті Героїв Крут для учнів 9-11-х класів і представників самоврядування здобувачів освіти закладу.

Військові курсанти УНР стали символом патріотизму, стійкості та самопожертви української молоді у боротьбі за незалежність.

Сьогодні ж наші захисники та захисниці продовжують боротьбу проти російського агресора.

Слава Україні! Слава усім її Героям!