logo
Запорізька школа-інтернат "Козацький ліцей"

МАНДРІВКА УКРАЇНСЬКИМИ КАРПАТАМИ


Опубліковано Вт, 8 Серпня 2023 в 14:40


   З 25 липня по 05 серпня 2023 року група учнів Запорізької школи-інтернату «Козацький ліцей» – вихованців гуртка «Пішохідний туризм» під керівництвом Андрія Олександровича Оношка спільно з групою вихованців гуртка «Пішохідний туризм», що діє на базі Вільнянської гімназії «Світоч», разом із керівницею Яною Олександрівною Рогатіною Запорізького обласного центру туризму здійснили туристський спортивний похід І категорії складності українськими Карпатами Закарпатською та Івано-Франківською областями.

    Маршрут пролягав хребтом Свидовець, Чорногорським, Кострича та Діл. Також було здійснено сходження на один з «двохтисячників» – г. Петрос (2020 м). За 9 днів подолали маршрут: с. Чорна Тиса – оз. Ворожеска – хр. Свидовець – Драгобрат – пол. Шиса – г. Петросул – г. Петрос – пол. Головчеська – притулок КБЗ – траверс г. Говерла – Заросляк – пол. Маришевська - р. Бистрець – пол. Псарівка – г. Кострича – Кривопільський пер. – пер. Ріжі – г. Рижа – смт Ворохта.

   Незважаючи на складні погодні умови та характерний гірський рельєф, усі учасники пройшли маршрут у повному обсязі, проявивши високий рівень фізичних і морально-вольових якостей. У результаті походу молодь отримала навички пересування крутими трав’янистими схилами, подолання затяжних спусків та підйомів, бродів. Удосконалили також уміння укладання рюкзака, організацію бівуаку, розведення багаття, готування їжі в похідних умовах.

   Довгі переходи дуже виснажували і загартовували. Відновити сили та зарядитись енергією гуртківцям допомагала природа, адже милуватися гірськими краєвидами можна безкінечно. Краса та велич Карпат захоплювали! Відзначили особливість унікальної флори і фауни українських гір. Ознайомилися з побутом місцевих жителів полонин.

   Загалом враження, отримані від походу, перевершили усі очікування і, зважаючи на це, наступного літа, ретельно підготувавшись, вихованці гуртка «Пішохідний туризм» Козацького ліцею знову вирушать у мандри.

    Дякуємо Центру туризму за допомогу в організації походу, а Яні Рогатіній за плідну співпрацю та безцінний обмін досвідом.

      

      

Фотозвіт за посиланням МАНДРІВКА УКРАЇНСЬКИМИ КАРПАТАМИ