logo
Запорізька школа-інтернат "Козацький ліцей"

МИСТЕЦТВО ТВОРИМО СЕРЦЕМ


Опубліковано Вт, 15 Лютого 2022 в 12:56


   «Мистецтво творять серцем…»  Під таким гаслом 7 лютого 2022 року розпочався Тиждень мистецтва в Запорізькій школі-інтернаті «Козацький ліцей».

   Основна мета тематичного тижня – познайомити учнів із новітніми засобами виразності у мистецтві; запалити вогник цікавості до мистецтва, його історії, творів великих майстрів; розвивати уяву та фантазію учнів, виховувати естетичний смак.

   Відкриття Тижня розпочалось із презентації тематичної книжково-ілюстративної виставки «Мистецтво в культурі минулого та сучасності», що дозволило учням познайомитися з різними видами мистецтва та їхніми представниками. Окрасою виставки стала інсталяція «Козацтво – слава України», присвячена козацтву та найархаїчнішому народному образу співця-воїна, хранителя одвічних знань, оборонця рідної землі й будителя народної волі – Козаку Мамаю, що  продовжує активно жити і сьогодні, вже в третьому тисячолітті, засвідчуючи безсмертя українського духу.

   Під час проведення мистецького тижня у межах еколого-естетичної освіти учнівської молоді засобами мистецтва було проведено класний мейкерспейс «STEAM-асорті». У процесі діяльності учні розвивали вміння бачити у вживаних речах певні образи, виявляти творчий потенціал і фантазію, виховували потребу у дбайливому ставленні до природнього середовища шляхом дизайнерської утилізації та вторинного використання побутових відходів. Результатом активної творчої діяльності учнів 8-9-х класів стала презентація шкільної виставки креативних виробів із вторинної сировини, що викликала великий інтерес та допомогла зрозуміти ліцеїстам значущість естетичної складової в екологічному вихованні.

   STEAM-AR-стенд «СЛІДАМИ ДА ВІНЧІ» впродовж Тижня мистецтва був «магнітом» для допитливих ліцеїстів. За допомогою технологій доповненої реальності учні ознайомились із  неймовірним світом винаходів Леонардо да Вінчі. Побачили такі інтерактивні моделі генія: гелікоптер да Вінчі, «самонесучий» міст да Вінчі, танк да Вінчі, катапульта да Вінчі. За бажанням, відповідно до QR-інструкції, мали можливість побудувати мінікатапульту за кресленнями Леонардо.

   У межах Тижня для учнів 8-х та 9-х класів проведено цікаві та змістовні STEAM-уроки.

   Під час уроку мистецтва «Digital art» учні 9-х класів мали змогу наблизитися на крок ближче до створення власного творчого та магічного світу. Дев’ятикласники на заняттях змогли реалізувати свої унікальні проєкти та насолодитися традиційними забарвленнями у поєднанні з новітніми технологіями доповненої реальності (ar), відчувши себе творцями  справжнього сучасного мистецтва. Створені учнями персонажі буквально оживали на очах: стрибали, танцювали та співали.

   Для учнів 8-х класів було проведено STEAM-урок із доповненою реальністю «Архітектура – союз науки, техніки, мистецтва».  Восьмикласники мали можливість проаналізувати будову декількох високих будівель планети: вежі Петронас Тауерс, хмарочосу Бурдж-Халіфа, Ліппо-центра у Гонконзі, «Закручений торс» у Швеції та елегантну Ейфелеву вежу, за 3D моделями виявити характерні елементи конструкцій, самостійно спроєктувати та побудувати  власні «хмарочоси» із простих матеріалів (паперу та скріпки).

   Використання проєктної діяльності, побудованої на STEAM-підході при залученні доповненої реальності, допомогли ліцеїстам розвинути абстрактне мислення та вирішити поставлену задачу.

   Отже, проведені заходи дали можливість учням нашого освітнього закладу наблизитися до прекрасного, сприяли розвитку творчих здібностей та мотивації до вивчення дисциплін художньо-естетичного циклу.

      

Фотозвіт за посиланням МИСТЕЦТВО ТВОРИМО СЕРЦЕМ