logo
Запорізька школа-інтернат "Козацький ліцей"

Місячник безпеки в "Козацькому ліцеї"


Опубліковано Пт, 1 Грудня 2017 в 13:22


       З 6 по 30 листопада 2017 року в комунальному закладі «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради у рамках Місячника безпеки життєдіяльності було організовано та проведено такі заходи:

  • розгляд питання про попередження дитячого травматизму на загальношкільних батьківських зборах;
  • виховні та інформаційно-просвітницькі години на протипожежну й здоров’язберігаючу тематику «Захисти себе сам» для учнів 3-11 класів;
  • написання тематичних диктантів «Безпека життєдіяльності дітей» учнями 4-11 класів;
  • бесіди медичної сестри на тему: «Перша допомога в надзвичайних ситуаціях» з ліцеїстами;
  • конкурс творчих робіт (творів, віршів, оповідань, малюнків) «Рятівник – професія героїчна»;
  • відвідування учнями 3-7-х класів підрозділу Державної рятувально-пожежної частини;
  • конкурс презентацій «На воді, на суші, вдома – все безпечне, все знайоме» для учнів 5-11 класів;
  • практикум відпрацювання евакуаційних дій в умовах незвичайних ситуацій.

       16 листопада 2017 року з метою запобігання нещасних випадків серед дітей і підлітків, забезпечення пожежної безпеки в «Козацькому ліцеї» було проведено навчальну евакуацію. Швидко та оперативно на сигнал тривоги майже за три хвилини евакуювалися всі.

       Зібравшись на футбольному майданчику, познайомились із правилами використання вогнегасника не в теорії, а на практиці. Майстер-клас щодо користування технічним засобом, призначеним для припинення горіння, показав провідний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям ЗМУ ГУ ДСНС України у Запорізькій області Петунін Денис Вячеславович.

        Ліцеїстам також було продемонстровано роботу спецзасобів пожежного автомобіля представників пожежної частини №3 Дніпровського району  м.Запоріжжя ГУ МНС України в Запоріжській області.

       З цікавістю спостерігали за стрімким потужним струменем води та за грою водяних крапель на сонці, в результаті чого з’явились різнокольорові смуги райдуги. Аномальне явище в листопаді. Зачаровані неймовірним видовищем, діти вигукували: «Дякуємо, що подарували нам веселку!».

       20 листопада 2017 року відбулася екскурсія для учнів 3-х класів до Пожежно-технічної виставки-музею МНС.

       Малюки  дізнались про історію розвитку пожежної справи, про науково-технічні досягнення в цій галузі, побачили сучасну пожежну техніку.

       Екскурсовод розповіла про основні причини виникнення пожеж, про заходи попередження і ліквідацію вогнища.

       Особливий інтерес у дітей викликали макети споруджень та інструменти героїв-рятівників.

        Так маленькі ліцеїсти познайомились із професійною діяльністю пожежників і переконалися в серйозності та важливість роботи пожежно-рятувальної служби.

       30 листопада 2017 року на Великому та Малому колах підвели підсумки проведення Місячника безпеки життєдіяльності в школі-інтернаті та нагородили активних учасників і переможців конкурсів творчих робіт «Рятівник – професія героїчна» та презентацій «На воді, на суші, вдома – все безпечне, все знайоме» почесними Грамотами та пам’ятними подарунками.

      Отже, Місячник безпеки в  «Козацькому ліцеї» пройшов з користю, адже дуже важливим є проведення профілактичної роботи щодо попередження дітей від різного роду надзвичайних ситуацій, навчання правилам безпечної поведінки, бо саме від цього залежить життя і здоров’я кожного.