logo
Запорізька школа-інтернат "Козацький ліцей"

МОЯ МОВА - МОЯ ІДЕНТИЧНІСТЬ: ВІДЗНАЧИЛИ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ


Опубліковано Чт, 22 Лютого 2024 в 12:58


21 лютого 2024 року світова спільнота відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято сприяє збереженню, розвитку та відтворенню різноманітності мовного спадку у всьому світі.

Мова, як ви знаєте, – це не лише засіб спілкування, але й важлива складова НАЦІОНАЛЬНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ. УКРАЇНСЬКА МОВА є джерелом нашої культурної спадщини, символом національної самосвідомості та незалежності. Вона об’єднує нас у велику родину, незалежно від регіону чи релігійних переконань. Народ творить мову, але мова, у свою чергу, формує НАЦІЮ.

Наші предки протягом багатьох віків відстоювали свободу української землі та право на рідну мову. Українською говорили наші пращури, бабусі та дідусі, батьки. Співали, розповідали історії, сміялися і плакали рідною мовою.

Збереження та розвиток української мови – це обов’язок кожного з нас.

З нагоди Міжнародного дня рідної мови у бібліотеці Запорізького Козацького ліцею діє виставка-інсталяція «Знань і розуму основа – рідне слово, рідна мова». Учні та педагоги закладу освіти долучилися до патріотичного флешмобу «Мова єднає націю!» від Запорізького обласного центру туризму з метою популяризації краси та багатства солов’їної. Дев’ятикласники взяли активну участь у фотоквесті до Міжнародного дня рідної мови.

Вітаємо з днем рідної мови!

Збережімо українську для майбутніх поколінь.