logo
Запорізька школа-інтернат "Козацький ліцей"

ОБДАРОВАНА МОЛОДЬ КОЗАЦЬКОГО ЛІЦЕЮ ВІДКРИВАЄ НОВІ ГОРИЗОНТИ В НАУЦІ, АБО ЧИСЛЕННІ ПЕРЕМОГИ У ОБЛАСНОМУ ЕТАПІ КОНКУРСУ-ЗАХИСТУ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКИХ РОБІТ УЧНІВ-ЧЛЕНІВ МАН УКРАЇНИ


Опубліковано Пт, 8 Березня 2024 в 11:09


Конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої Академії Наук (МАН) України – це не тільки найбільше масове інтелектуальне змагання, а й важлива подія для обдарованої молоді, що дає можливість учням і ученицям продемонструвати свої наукові дослідження, проявити таланти та отримати визнання за свою діяльність.

2023-2024 навчальний рік для юних науковців Запорізької школи-інтернату «Козацький ліцей» став надзвичайно продуктивним і результативним, оскільки 11 здобувачів освіти стали переможцями обласного етапу Конкурсу, 9 із яких будуть представляти Запорізький край у III етапі — всеукраїнському (фінальному) у Києві.

І місце – Усольцева Даріна, учениця 10-А класу, у секції «Історичне краєзнавство» наукового відділення історії з роботою на тему «Гуманітарна криза в період російської агресії через призму свідчень внутрішньо переміщених осіб Запорізького краю».

У ході роботи ліцеїстка провела інтерв’ю з 8 респондентами (ВПО Токмацького, Василівського, Оріхівського районів) різної вікової категорії (21-55 років) з метою виявити та дослідити докази гуманітарної кризи під час війни з рф 2022-2023 рр. у свідченнях. Даріни також створила електронну книгу пам’яті вимушених переселенців Запорізького краю «Пам’ятаємо, не пробачимо!», яка доступна широкому загалу.

Науковий керівник – Буравська Ірина Вікторівна, вчитель біології.

І місце – Гуржій Орина, учениця 10-Б класу, у секції «Географія» відділення наук про Землю, що презентувала роботу «Антропогенне забруднення ґрунтового покриву в аспекті російської агресії 2022-2023 рр. на прикладі о. Хортиця».

Основа роботи Орини – польове дослідження місць влучання ворожих ракет на о. Хортиця та аналіз ґрунту з вирв, порівняння з контрольними зразками (визначення вмісту важких металів у ґрунті).

Науковий керівник – Буравська Ірина Вікторівна, вчитель біології.

І місце – Коваленко Мирон, учень 11-Б класу, у секції «Аерокосмічна техніка та оборонні технології» відділення інженерії та матеріалознавства  з науково-дослідницькою роботою «Розроблення та вдосконалення експериментального модуля військового (спеціального) призначення для пошуку вибухонебезпечних предметів».

Науковий керівник – Ситник Олег Володимирович, учитель фізики та Захисту України.

І місце – Заєць Ганна, учениця 11-А класу, з науково-дослідницькою роботою «Портативна сонячна кухня як джерело теплової енергії в польових умовах» у секції «Енергетика та електротехніка» відділення інженерії та матеріалознавства.

Науковий керівник – Андрєєва Олена Андріївна, керівник гуртка МАН, психолог.

І місце – Кротова Олександра, учениця 11-А класу, у секції «Екологічно безпечні технології та ресурсозбереження» наукового відділення  інженерії та матеріалознавства з роботою на тему «Дослідження робочих характеристик портативної геліоустановки «Квітка Сонця».

Науковий керівник – Андрєєва Олена Андріївна, керівник гуртка МАН, психолог.

І місце – Павленко Антон, учень 11-Б класу, у секції «Охорона довкілля і раціональне природокористування» відділення екології та аграрних наук з роботою на тему «Екологічна оцінка якості поверхневих вод в межах м. Запоріжжя в умовах повномасштабних воєнних дій»

Науковий керівникМанідіна Євгенія Анатоліївна, керівник гуртка МАН Козацького ліцею; кандидат технічних наук, доцент кафедри прикладної екології та охорони праці ЗНУ.

І місце – Мішук Владислав, учень 10-Б класу, у секції «Екологія» відділення екології та аграрних наук з роботою «Оцінка впливу забруднення повітряного середовища формальдегідом на стан здоров’я населення міста Запоріжжя»

Наукові керівники – керівники гуртка МАН Козацького ліцею Бєлоконь Каріна Володимирівна, кандидат технічних наук, доцент кафедри металургійних технологій, екології та техногенної безпеки ЗНУ,  та Тарабан Євгенія Василівна, асистент ЗНУ кафедри металургійних технологій, екології та техногенної безпеки.

І місце – Лисенко Анна, учениця 10-Б класу, з роботою «Впровадження інноваційних методів організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти з використанням чат-ботів» у секції «Інтернет-технології та вебдизайн» відділення інформаційних технологій.

Науковий керівник – Мержинський Євгеній Костянтинович, керівник гуртка МАН Козацького ліцею; к.е.н., доцент, кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів ЗНУ.

ІІ місце – Крючкова Олександра, учениця 9-Б класу, з науково-дослідницькою роботою «Духовна і матеріальна культура менонітів Хортицького округу» у секції «Етнологія» відділення історії. Буде також представляти Запорізьку область на Всеукраїнському етапі.

Науковий керівник – Гуленко Ким Сергійович, керівник гуртка МАН Козацького ліцею.

ІІ місце – Кононович Катерина, учениця 10-Б класу, у секції «Економіка та економічна політика» на відділенні економіки з роботою на тему «Модель економічного відновлення України в післявоєнний період: стратегія економічного дива».

Науковий керівник – Оглобліна Вікторія Олександрівна, керівник гуртка МАН Козацького ліцею; доцент кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів ЗНУ

ІІІ місце – Єрмолова Анастасія, учениця 11-Б класу, з роботою «Історична географія правобережної частини Запоріжжя в XVI – поч. XX століть» у секції «Історичне краєзнавство» відділення історії.

Науковий керівник – Гуленко Ким Сергійович, керівник гуртка МАН Козацького ліцею.

ІІІ місце – Єрмолова Анастасія, учениця 11-Б класу, у секції «Українська література» відділення літературознавства з науково-дослідницькою роботою на тему «Історичні повісті М. Морозенко «Іван Сірко, великий характерник» та «Іван Сірко, славетний кошовий».

Науковий керівник – Кондратенко Тетяна Володимирівна, вчитель української мови та літератури.

Щиро вітаємо переможців і призерів та їхніх наукових керівників із високими результатами в II (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України!

Бажаємо нових успіхів і досягнень! Нехай усі мрії здійсняться і якнайшвидше настане перемога та мир в Україні!