logo
Запорізька школа-інтернат "Козацький ліцей"

Подорож до національного природного парку "Великий Луг"


Опубліковано Чт, 3 Травня 2018 в 19:45


   З 28.04 по 30.04.2018 року група учнів 6-х класів Запорізької школи-інтернату «Козацький ліцей» здійснила пішохідний туристський похід під керівництвом педагогів-романтиків Оношка Андрія Олександровича та Косман Анастасії Анатоліївни. Кінцевим пунктом туристського маршруту була територія національного природного парку (НПП) «Великий Луг» (Василівський район, Запорізька область).

   Маленькі мандрівники разом із керівниками туристичної групи рухались за маршрутом: м. Василівка – урочище «Лиса гора» - балка «Басанька» - с. Скельки - с. Маячка - с. Златополь - м. Дніпрорудне, протяжністю у 35 км.

   Походу сприяла гарна сонячна погода. Настрій у всіх був піднесений, і важкість наплічників зовсім не відчувалася.

   У вузькій смузі лісу, уздовж берега Дніпра, причаїлося відразу декілька джерел. Одне з них має назву «Сльози Горпини». Це невеличкий водоспад, вода якого падає  зі стіни, сформованої осадовими породами, які колись були дном Сарматського моря. Під цим водоспадом наразі і виникла така мальовнича ніша.

   Друге джерело - це історико-археологічна пам’ятка, що раніше мало назву - Джерело Андрія Первозванного. Іванове джерело знаходиться ближче до Дніпра і має цілющу воду.

   Іванове джерело було відоме ще за часів козацтва (козаки брали з нього воду). У ХХ столітті його розчистили. Православний священник Іван освятив джерело. Біля нього, на узбережжі Каховського «моря», туристи «Козацького ліцею» і зупинилися на першу ночівлю. На вечерю був смачний борщ…

   Другого дня прокинулись зі сходом сонця. Поснідавши, вирушили. Маршрут пролягав переважно вздовж лісосмуг і посівних полів. Подекуди траплялися кургани.

    Ліцеїсти на власні очі побачили, яка важка фізична праця у полі. Зробили обідній привал. Пройшлися Скельками.

    Перед селом Маячка стали на ночівлю. Після чарівного небограйного заходу сонця вляглися відпочивати у затишні спальники в своїх наметах.

   На третій день походу маршрут пролягав дачними ділянками. Дачники, користуючись вихідними святковими днями, працювали на своїй квітучій землі, радісно вітаючи мандрівників…

Дочекавшись у місті Дніпрорудне потягу, рушили додому у місто Запоріжжя.

   Подорож була цікавою і корисною. Під час походу дотримувались правил пожежної безпеки та всюди прибирали за собою сміття. Вчились жити в гармонії з природою, спостерігали за різними природніми явищами, приймали сонячні ванни.

   Маленькі туристи розширили світогляд та отримали безліч незвичайних емоцій від мандрівки унікальним природно-ландшафтним та історико-культурним комплексом степової зони – «Великий Луг», що має важливе природоохоронне, естетичне та оздоровче значення.

   Вкотре переконалися, що Україна – розкішна країна з багатими родючими чорноземами, повноводними річками, буйною соковитою рослинністю й привітними добрими людьми.