logo
Запорізька школа-інтернат "Козацький ліцей"

РАЗОМ ДО БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ


Опубліковано Сб, 12 Лютого 2022 в 12:28


   «Разом для найкращого Інтернету». Саме під цим гаслом вже кілька років поспіль у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day). Святкувати прийнято в другий вівторок другого місяця року, в 2022 році – це 8 лютого.

   Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більше того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.

   День безпечного інтернету надає унікальну можливість для проведення заходів з безпеки онлайн разом зі всім світом. Вже традиційно вчителі та учні Запорізької школи-інтернату «Козацький ліцей» долучаються до відзначення цього свята.

   Вчителі інформатики Сурган Вероніка Сергіївна та Здоровецький Ігнат Володимирович провели низку виховних заходів на тему безпечного онлайн- спілкування, долучилися до Всеукраїнського онлайн-флешмобу освітян до Дня безпечного інтернету та разом з учнями старших класів переглянули освітній серіал проєкту Міністерства цифрової трансформації України за підтримки ЮНІСЕФ в Україні «Про кібербулінг для підлітків».

   Ми закликаємо всіх пам’ятати та дотримуватися правил безпечної поведінки у мережі!

   Нагадуємо про основні правила безпечної поведінки у мережі «Інтернет»:

• Захищайте свої дані. Використовуйте надійні паролі та не повідомляйте їх нікому. Не пишіть в інтернеті дані, які можуть використати зловмисники: домашню адресу, номер мобільного тощо.

• Навчіться захищатися від вірусів. Надавайте перевагу офіційним сайтам, коли завантажуєте програми. Не відкривайте підозрілі листи, ніколи не переходьте за посиланням та не завантажуйте додатки з таких листів.

• Пам’ятайте! Коли ви розмістили інформацію в інтернеті, ви втрачаєте над нею контроль. Видалення матеріалу та його копій практично неможливе. Подумайте двічі, перш ніж поширити будь-яку інформацію. Як і в житті, потрібно думати про наслідки того, що говориш.

• Пам’ятайте, що ваші профілі у соціальних мережах – це ваше обличчя і, навіть, якщо ваш профіль закритий, до нього завжди має доступ певне коло людей, які можуть розповсюдити чи не навмисно поділитися вашою інформацією.

• Перевіряйте! Ви маєте достеменно знати, кому надаєте інформацію, а також, як і з якою метою вона буде використана.

• Думайте! Чи варто розміщувати інформацію, якщо ви не знаєте, як її використають і чи це не зашкодить вам чи близьким?

   Підвищуйте свої знання з безпеки в Інтернеті!