logo
Запорізька школа-інтернат "Козацький ліцей"

Реалізація проекту "Верхня Хортиця: великі проблеми малої річки"


Опубліковано Пт, 27 Квітня 2018 в 12:55


   Протягом місяця квітня 2018 року учні 8-Б класу Подорожній Ілля та Афанасьєв Олександр Запорізької школи-інтернату «Козацький ліцей» під керівництвом вчителя географії Попач Лесі Василівни у рамках підготовки до Обласного форуму «Екологічна варта» за темою «Малі річки області» працювали над проектом «Верхня Хортиця: великі проблеми малої річки».

   Актуальність даної роботи полягає в тому, що перевищення меж екологічно допустимого впливу веде до зниження і втрати природно-антропогенних функцій малої річки. Необхідна її охорона і відновлення. Під час роботи над проектом восьмикласники виявили ряд екологічних проблем, зокрема:

  • забруднені та зарослі береги;
  • надмірно розораний водозбір;
  • мала кількість лісів та лісосмуг на водозборі;
  • недбале ставлення до природних багатств  жителів, які викидають у річку сміття і різний непотріб;
  • надмірне випасання худоби у заплаві річки;
  • відсутність у багатьох місцях прибережних захисних смуг;
  • недостатній рівень робіт з охорони та оздоровлення річки;
  •  скид забруднених стічних вод.

    Вивчаючи екологічний стан водойми, учні 8-Б класу здійснили екскурсію до малої річки, під час якої спілкувалися з місцевими мешканцями, проводили опитування щодо можливих причин забруднення та шляхів покращення стану річки.

    Ліцеїстами була розроблена екологічна листівка «Збережемо, друзі, річки дивосвіт», в якій вони закликають не бути байдужими до проблем водойми і дотримуватись нескладних правил поведінки в природі.

   Учні освітнього закладу провели екологічну акцію «Збережемо джерела чистими», під час якої прибрали невелику ділянку берега річки, зібрали поліетиленові пакети, пластикове сміття та ін.

   На загальношкільному заході «Краса і багатство зеленої планети залежить від нас!» до Міжнародного дня Землі Подорожній Ілля та Афанасьєв Олександр представили результати роботи над проектом, закликаючи усіх берегти природу, адже кожен із нас здатен зробити свій внесок. Для цього не потрібно багато часу та коштів. Головне правило - «НЕ ЗАШКОДЬ!».