logo
Запорізька школа-інтернат "Козацький ліцей"

Спільна участь учнів "Козацького ліцею" та Запорізького колегіуму "Елінт" у навчальному семінарі-тренінгу "Гендерна рівність серед молоді"


Опубліковано Чт, 22 Лютого 2018 в 20:57


      21 лютого 2018 року на базі комунального закладу «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради відбувся навчальний семінар-тренінг «Гендерна рівність серед молоді».

      Захід був підготовлений та проведений працівниками психолого-медико-педагогічної служби ліцею: Пугач Лілією Василівною, Кумар Оксаною Русланівною та Моргун Анастасією Григорівною.

       Для об’єктивного обговорення питань, які стосуються гендерної рівності, була необхідна присутність представників обох статей, тому участь у семінарі взяли дві команди: першу представили хлопці-гандболісти «Козацького ліцею», другу – дівчата 9-11 класів Запорізького колегіуму «Елінт».

      Протягом семінару учасники висловили свої очікування щодо зустрічі, взяли участь у вікторині, де показали обізнаність в питаннях гендерної рівності. Юнаки та дівчата виступили з власними презентаціями, що висвітлювали їхні думки про приклади гендерної нерівності, з якими стикаються хлопці та дівчата в сучасному суспільстві. Також учасники запропонували шляхи подолання типових стереотипів щодо представників обох статей.

      У тренінгу взяли участь Оксана Дроздовська, менеджерка,  та Валентина Стародуб, експертка з моніторингу проекту «Просування участі жінок у політиці та протидія гендерним стереотипам», який Запорізький благодійний фонд «Єдність» за майбутнє» реалізує у партнерстві з Національним Демократичним Інститутом за підтримки уряду Великої Британії через Фонд розвитку ефективного врядування. 

     Старшокласники отримали можливість познайомитись із презентацією фонду з теми «Світова тенденція розвитку гендерної рівності, гендерна політика в Україні та Запорізькій області».

       Об’єднавшись у змішані команди, хлопці та дівчата отримали можливість поспілкуватись, побудувати діалог, визначити необхідні критерії побудови стосунків у родині на засадах гендерної рівності.

       Завершився семінар-тренінг віртуальним опитуванням за допомогою онлайн-платформи «Kahoot» та обговоренням стратегії подальшої співпраці й взаємодії учасників заходу.

      Ліцеїсти та колегіантки визнали беззаперечну важливість обговорення питань гендеру в освітньому просторі та формування у молодіжному середовищі культури гендерної рівності.