logo
Запорізька школа-інтернат "Козацький ліцей"

Тиждень хімії в "Козацькому ліцеї"


Опубліковано Вт, 21 Листопада 2017 в 11:27


       З 13 по 17 листопада 2017 року у комунальному закладі «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради проходив Тиждень хімії.

        Мета проведення предметного тижня - підвищення хімічної освіти, формування в учнів екологічно-хімічного ставлення до природи.

         Протягом Тижня проходило безліч заходів на хімічну тематику. Учні «Козацького ліцею» залюбки виконували практичні творчі завдання. Свої інтелектуальні сили випробували учні 7-11 класів.

       15 листопада 2017 року в рамках Тижня хімії було проведено «Міжнародний природознавчий конкурс «Геліантус», в якому взяли участь 90 ліцеїстів.

        Учні 10-В класу показали свій інтелект та уміння працювати в команді, змагаючись у конкурсі-вікторині «Чи знаєте ви хімію?»

       16 листопада 2017 року вчителем Сизоненко Ганною Іванівною був проведений відкритий урок в 10-А класі на тему: «Хлоридна кислота», під час якого юні дослідники не тільки показали свої блискучі знання з теорії, а й провели ряд експериментів з хімічними реактивами, змішуючи різні розчини та спостерігаючи за непередбачуваними реакціями.

      Також було організовано й проведено «Хімічний брейн-ринг» серед учнів 11-Б і 11-В класів. Перемогу здобула команда 11-Б класу.

      17 листопада 2017 року «Хімічну вікторину» між ліцеїстами двох команд «Нейтрон» (учні 7-Б і 8-Б класів) і «Електрон» (учні 7-А та 8-А класів) провела вчитель хімії Логінова Інна Олександрівна. Педагог вдало підібрала питання та підготувала цікаві завдання для кожного з етапів вікторини.

      Учні мали можливість перевірити й поглибити свої знання, розвивати комунікативні навички при взаємодії в групових формах навчання.

       Було визначено найкращих знавців з основних понять хімії, періодичної системи хімічних елементів. Виступи команд активно підтримували вболівальники.

     I місце посіла команда «Нейтрон», II місце - команда «Електрон».

      У рамках Тижня хімії проводився конкурс малюнків «Хімічна абетка» для учнів 7-х класів. Переможцями стали Долідзе Орина та Ратош Катерина.                 II місце в конкурсі посіли Грушанська Наталія та Хомицька Ілона.

      У тематичному конкурсі «Розв’язування кросвордів» I місце посіла Левченко Владислава, учениця 8-Б класу; II місце - Вдовіч Катерина та Карпуша Анастасія з 9-Б класу.

      Були відзначені також кращі роботи ліцеїстів у конкурс творів «Хімія в моєму житті». 

      I місце - твір Левченко Владислави, учениці 8-Б класу та Поліщук Аліє, учениці 8-А класу; II місце - робота учениць 9-Б класу Карпуші Анастасії та Вдовіч Катерини; III місце - твір Овчаренко Софії із 7-Б класу.

      У конкурсі медіа-проектів серед учнів 7-11 класів переможцями стали Овчаренко Софія й Долідзе Орина (7-Б клас) з презентацією «Валентність та гідроксиди», а також учень 7-А класу Гуцан Микита з «Чистими речовинами та сумішами».

       II місце - медіа-проект «Періодична система» учениці 8-Б класу Левченко Владислави та «Електролітична дисоціація» Вдовіч Катерини з 9-Б класу;               

      ІІІ місце посіла презентація учнів 11-В класу Батраченка Артема і Сагдєєва Марата на тему: «Вода», а також медіа-проект «Метали» Афанасьєва Олександра з 8-Б класу.

      Усі ліцеїсти стали активними учасниками Тижня хімії. Переможці будуть відзначені пам’ятними сувенірами та нагороджені Грамотами 24 листопада 2017 року на Великому Колі.

      Тиждень хімії в «Козацькому ліцеї» проходив дуже цікаво, багатоманітно й насичено.