logo
Запорізька школа-інтернат "Козацький ліцей"

ТИЖДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ В "КОЗАЦЬКОМУ ЛІЦЕЇ"


Опубліковано Пн, 19 Листопада 2018 в 14:03


   З 9 по 16 листопада 2018 року в Запорізькій школі-інтернаті «Козацький ліцей» проходив Тиждень української мови та літератури.

   У рамках Тижня було проведено безліч різноманітних тематичних заходів, мета яких – розвиток комунікативних умінь, виховання компетентної особистості, яка володіє не лише знаннями, а й високими моральними якостями, шанує духовні, літературні та культурні надбання українського народу, є інформаційно грамотною, вчиться аналізувати, проводити синтез і порівняння, ефективно працювати в команді та розкривати творчий потенціал.

   Розпочався предметний Тиждень з Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності на Українському радіо до Дня української писемності та мови «Крила України».

   У бібліотеці освітнього закладу діяла книжкова виставка «Велич української мови». Кожен мав змогу познайомитися з новими українськими виданнями, прозовими творами та поетичними збірками сучасних майстрів слова, переглянути словники, довідники, енциклопедії.

   12 листопада між збірними командами 8-х («Українці») та 9-х класів («Кобзарі») проходив мовознавчо-літературний турнір «Калейдоскоп». Учні показали чудові знання з лексики та фразеології української мови.

   Турнір в учасників викликав бурхливі емоції, активацію змагального духу. Команди набрали однакову кількість балів. За активну командну роботу і наполегливість отримали спеціальні нагороди.

   13 листопада учні 7-11 класів «Козацького ліцею» брали участь у ІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури. За підсумками інтелектуальних змагань учениця 11-А класу Сапліна Еліна посіла почесне ІІ місце, учениця 7-Б класу Зубарева Софія та учень 10-А класу Новіков Олег - ІІІ місце.

   14 листопада відбулася мовознавча вікторина серед учнів 7-х класів «Юні знавці української мови». Кращими знавцями рідної мови стали Зубарева Софія (7-Б кл.) і Симоненко Єгор (7-А кл.).

   Також цього дня у актовій залі закладу зустрілися збірні команди учнів 10-х («Діти писемності») та 11-х класів («Знавці») на мовознавчо-літературному батлі «Твої слова – розсипане намисто».

   Інтелектуальні змагання складалися із VII турів: «Презентація команди», «Готуємося в оратори», «Народ скаже, як зав’яже», «Знавці фразеологізмів», «Мовне асорті», «Збери слово» та конкурс капітанів «Відгадай пісню».

   Досить активну підтримку командам надавали вболівальники 7-х, 10-х та 11-х класів.

   З перевагою у кілька балів переможцями у батлі стала команда «Діти писемності».

   Усім учасниками інтелектуальні змагання дуже сподобалися. Мовознавчо-літературний батл відзначився цікавими завданнями на знання усної народної творчості, української пісні, основних правописних норм української мови, вміння добирати синоніми й антоніми до фразеологізмів.

   Протягом тижня також відбулися творчі зустрічі з письменниками Запорізького краю Володимиром Красільниковим та Григорієм Лютим, які познайомили ліцеїстів зі своїми літературними шедеврами. Учні під час спілкування мали змогу поставити гостям питання, що стосувалися життя та творчості майстрів пера.

    Григорій Лютий презентував бібліотеці освітнього закладу свої поетичні книги.

   Для учнів 4-6 класів було організовано й проведено конкурс інформаційних плакатів на тему «Цікаві факти про українську мову».

   Переможцями конкурсу стали учні 5-Б класу, почесне ІІ місце посіли учні 5-А класу, ІІІ місце – 6-Б клас.

  У номінації «Юна поетеса» в конкурсі тематичних інформаційних плакатів було відзначено грамотою ученицю 6-А класу Коваленко Альбіну.

   Гарним підсумком Тижня української мови та літератури у «Козацькому ліцеї» стало свято «Мова - скарбниця українського народу».

   Захід розпочався з інсценування народної легенди про дівчину-Україну, яку Господь обдарував піснею, від вихованців театральної студії.

   Зачаровано слухали пісні «Ой ходила дівчина бережком» та «Україна моя» у виконанні ансамблю «Веселі дівчата» й хору «Соловейко». Проникливим і досить чуттєвим був виступ учасниці хореографічного гуртка «Сузір'я» Дабіжі Владислави з композицією «Човен».

    Познайомилися з історією та пригадали вже відоме про виникнення і розвиток української писемності, переглянувши відео «День української мови».

   Неймовірний вибух емоцій викликало у глядачів інсценування уривку з соціально-побутової повісті «Кайдашева сім’я» І.Нечуя-Левицького.

   Талановиті креативні десятикласники так майстерно перевтілилися в образи головних героїв твору, показавши у всіх барвах побут та взаємини між членами родини, що важко було повірити, що на сцені учні, а не актори-професіонали.

   16 листопада на Великому та Малому колі підвели підсумки Тижня української мови та літератури. Переможці, призери й усі активні учасники тематичних заходів були нагороджені почесними грамотами та спеціальними подарунками.

   Отож ми зайвий раз переконалися у тому, що українська мова – це безмежний океан. Вона мелодійна, як пісня солов’я, велична і барвиста, могутня і неосяжна… Кожен з нас має щодня удосконалювати свої знання, збагачувати словниковий запас під час читання і спілкування, адже досконало володіти рідною мовою – обов’язок кожного справжнього українця.

   Пам’ятайте, що мова – це духовне багатство нашого народу!