logo
Запорізька школа-інтернат "Козацький ліцей"

ТОЛЕРАНТНІСТЬ - ШЛЯХ ДО ГУМАННОСТІ


Опубліковано Ср, 18 Грудня 2019 в 08:53


   14 листопада 2019 року, напередодні Міжнародного дня толерантності, в КЗ «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» ЗОР відбулося чергове засідання учасників «Шкільної служби порозуміння», присвячене цій знаменній даті.

   Тренінг «Толерантність – шлях до гуманності» провела студентка факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету Шевченко Ірина Олександрівна спільно з психологічною службою ліцею.

   Під час зустрічі учасники групи обговорювали важливість того, щоб кожна людина світу підтримувала принципи терпимості, взаємної поваги, миру, злагоди та взаєморозуміння.

   Наша молодь добре усвідомлює, що для досягнення успіху в житті кожному варто сформувати у собі толерантність як рису характеру, а для досягнення фактору терпимості необхідно:

  •  Розуміти, що всі люди – не кращі й гірші, вони просто різні.
  •  Навчитися сприймати людей такими, якими вони є.
  •  Цінувати в кожній людині особистість і поважати її думку, почуття та переконання незалежно від того, чи збігаються вони з нашими.
  •  Знайти себе і за будь-яких обставин залишатись собою.

   Навчання починається з дітей, яких варто вчити не просто бути «такими, як всі», а, поважаючи інших, висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію. Ми маємо бути завжди готові усувати стереотипи і спотворені уявлення, виступати на захист жертв дискримінації.

   У Міжнародний день толерантності наші учні прагнуть підтвердити ідею про те, що різноманіття, втілене в думках, віруваннях і діях, є цінним даром, а не загрозою, і прагнуть до створення більш терпимих громад, в житті яких вкорениться цей основоположний ідеал.