logo
Запорізька школа-інтернат "Козацький ліцей"

Творча зустріч з Валентином Терлецьким


Опубліковано Пт, 30 Березня 2018 в 13:55


    29 березня 2018 року в Запорізькій школі-інтернаті «Козацький ліцей» відбулася чудова творча зустріч із відомим запорізьким журналістом, телеведучим, поетом, письменником, музикантом Валентином Терлецьким.

     У актовій залі, де зібралися учні 8-11-х класів та їхні педагоги, розпочалося знайомство з митцем.

    Валентин розказав про свій шлях становлення як літературного діяча, журналіста і музиканта. Разом переглянули випуски його унікальної телепрограми «Козацька звитяга», присвячені саме «Козацькому ліцею». Автор розказав історію створення програми, працюючи над якою займався дослідженням життя, законів, звичаїв, вірування, бойового мистецтва, медицини козаків.

     Несподівано в руках Валентина опинилась гітара – присутні в залі познайомились із Валентином Терлецьким як з музикантом. Покотились гарячі нестримні хвилі мелодій, в такт з якими звучали слова запальних і чуттєвих пісень у авторському виконанні гостя.

     Валентин поділився юнацькими спогадами про створення рок-гурту «Декаданс». Деякі фрагменти історії викликали щирий подив, захоплення і сміх.

     Як поет і письменник Валентин презентував аудиторії свої шедеври: роман-притчу «Кілька років зими», романи «В.І.Н», «Хмарочос», а також поетичну збірку «П’ята пора року».

     Познайомившись із творчим доробком генія, рясно посипались із залу різноманітні запитання від дітей. Діалог відбувся весело та невимушено.

     «Любов і творчість - це те, що відрізняє людину від тварини. Кохання стимулює, надихає, окрилює… Усе починається з любові… Бажаю, щоб у ваших серцях палала любов до рідних, близьких людей, потрібно також любити себе. Бажаю кожному знайти своє справжнє кохання …», - звернувся митець до дівчат і юнаків.

    Потім зустріч набула неформального характеру – гостя запросили до конференц-залу, де разом із керівництвом дитячо-юнацької організації «КІШ» продовжили спілкування.

     Валентин Терлецький підписав і подарував збірку своїх поезій «П’ята пора року» юній поетесі, голові учнівського самоврядування освітнього закладу Острівній Анастасії. Від такого презенту Настині очі спалахнули вогнем і на обличчі засяяла щира посмішка.

     «Козацькому ліцею» від автора на згадку», - саме так підписав свої літературні твори-перлини на пам'ять. Подарував ліцензійні диски з піснями гурту «Декаданс».

     Усі отримали позитивні емоції від зустрічі. Митець подякував за теплий прийом і пообіцяв завітати, коли вийде нова книжка.

     Дякуємо Валентину за цікавий пізнавальний візит. За честь було поспілкуватися з такою талановитою багатогранною людиною.