logo
Запорізька школа-інтернат "Козацький ліцей"

У "КОЗАЦЬКОМУ ЛІЦЕЇ" ВІДБУВСЯ ТРИДЕННИЙ НАВЧАЛЬНИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ ДЛЯ ІСТОРИКІВ-КРАЄЗНАВЦІВ


Опубліковано Пт, 9 Листопада 2018 в 10:42


   З 6 по 8 листопада 2018 року на базі комунального закладу «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради відбувся навчальний регіональний семінар-практикум для керівників гуртків історико-краєзнавчого напрямку Запорізької, Дніпропетровської та Донецької областей на тему «Історія України ХХ століття: виховний потенціал історичної правди».

   Учасниками заходу стало близько 60 фахівців-краєзнавців, істориків, завідувачів музеями, педагогічних працівників та методистів.

   6 листопада 2018 року в актовій залі ліцею відбулося відкриття семінару-практикуму. Упродовж двох днів проводилися лекції; учасники заходу виступали з тематичними доповідями, ділилися своїм досвідом з туристсько-краєзнавчої роботи.

   Досить активно та продуктивно працювали в групах. Освітяни обговорили реформування музейної роботи в позашкіллі,  ігрові технології в історичному навчальному просторі, застосування відеолекцій.

   Також для гостей учениця 11-А класу «Козацького ліцею» Сапліна Еліна провела цікаву пізнавальну екскурсію. Еліна розказала про унікальний проект «Екостежина «Козацька валеологія», над яким учні, батьки, педагоги, усі працівники ліцею, а також козацька спільнота Всеукраїнської федерації «Спас» працюють з квітня 2018 року.

   «Так як наш освітній заклад є козацьким, то вирішили розпочати роботу над відродженням та популяризацією козацької валеології - тобто спільними зусиллями облаштували зупинки-станції екостежини такі, як: «Козацька хата», «Народні промисли», «Ремесла», «Козацька кіннота», «Криниця», «Сонячний санаторій», «Зелена аптека», «Вітамінград», «Польова кухня» та «Бойовий полігон». Навчально-пізнавальні екскурсії усіма станціями проводять наші учні. А на зупинці «Козацька хата» гідом для вас буду я», - саме такими словами розпочала екскурсію українською хатою-музеєм Еліна.

   Історикам-краєзнавцям віртуальна подорож у козацькі часи дуже сподобалася. Захоплення та цікавість викликала й сама Запорізька школа-інтернат «Козацький ліцей».

    Учасниця семінару-практикуму із Черкас Леся Хлипавка поділилася своїми враженнями від гостин і навчання в освітньому закладі:

   «Українська музика лунає в коридорах, коли стихає – значить почався урок (замість звичного дзвінка), прозорі двері в класних кімнатах, усміхнені учні, що весело розважаються на перервах, охайне шкільне подвір'я (5 гектарів), десятки різних гуртків та спортивних секцій, а головне - мотивовані учні.

   Саме такі мої враження про три дні доброго настрою у справді Новій Українській Школі - Запорізькому «Козацькому ліцеї». Такий чудовий освітній простір для своїх вихованців разом зі своїм шкільним колективом створює його керівниця Оксана Губіна.

   Щиро дякую всім, хто за ці дні показав, що зміни можливі тут і зараз, а все це залежать від кожного з нас».