logo
Запорізька школа-інтернат "Козацький ліцей"

У "КОЗАЦЬКОМУ ЛІЦЕЇ" ВШАНУВАЛИ 206 РІЧНИЦЮ ІЗ ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ТАРАСА ГРИГОРОВИЧА ШЕВЧЕНКА


Опубліковано Пн, 16 Березня 2020 в 11:54


   З 10 березня 2020 року в Запорізькій школі-інтернаті «Козацький ліцей» вчителями української мови та літератури було організовано і проведено Шевченківський тиждень, який проходив під гаслом «Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття… Тебе своїм сучасником звемо» – вшановували 206 річницю для народження Кобзаря.

   Мета - показ величі та неповторність творчої спадщини Т.Г. Шевченка, її значення для розвитку української літератури.

   Відкрився Тиждень тематичною книжковою виставкою «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття!», яку організувала бібліотекар освітнього закладу Бадун Валентина Дмитрівна.

   Класні керівники та вихователі підготували учням інформаційні хвилинки «Незабутній Шевченко», тематичні виховні години «Наш Шевченко», «Шевченко – це народ, і, як народ, він буде вічно жити», «Ми тебе не забули, Тарасе!», «Слово Тарасове, вічне, як вічна матінка-земля».

   Протягом тижня учні та вчителі мали змогу познайомитися із ілюстративною виставкою «Уклін тобі, Кобзарю!», яку організувала вчитель образотворчого мистецтва Кириченко Валентина Володимирівна та учні 6-7-х класів.

   Учні 6-х класів залюбки позмагалися в інтелектуальній грі «Шевченкіана». Юні ліцеїсти показали відмінні знання, читали напам’ять твори Кобзаря.

   У фіналі перемогу здобула команда 6-В класу «Бандуристи».

   Мандрували літературним квестом «Стежками Кобзаря» учні 9-Б та 10-Б класів.

   Підготовка до цього змагання пройшла ґрунтовно, адже були висвітлені різні питання, навіть позапрограмового характеру. Така робота сприяла розвитку дослідницьких вмінь учнів, були представлені нові факти з біографії Шевченка як письменника, поета, художника, громадянського діяча. Учні також декламували уривки із поем Кобзаря.

   Переможцями літературного квесту стала команда 9-Б класу.

   Слово безсмертного Кобзаря і досі вражає серця образністю, мудрістю, силою віри у майбутнє України. Вірші, уривки з поем емоційно зазвучали під час конкурсу декламаторів поезій Т.Г. Шевченка «Якби ти нас, Тарасе, чув!»

   У читанні взяли участь учні 5-11-х класів. Найкращих декламаторів на Великому та Малому колах було відзначено почесними Грамотами.

   Про геніального поета Тараса Григоровича Шевченка ми, здається, знаємо все. Однак у котрий раз спиняємося перед величчю генія, вчитуємося і вдумуємося, вслухаємося у його незнищенного безсмертного «Кобзаря».