logo
Запорізька школа-інтернат "Козацький ліцей"

УЧАСТЬ У ІІ МІЖНАРОДНІЙ КОЗАЦЬКІЙ ВОЄННО-ІСТОРИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ НА ЧЕСТЬ ДМИТРА "БАЙДИ" ВИШНЕВЕЦЬКОГО


Опубліковано Вт, 7 Березня 2023 в 15:08


   2 березня 2023 року на базі Запорізької універсальної наукової обласної бібліотеки відбулася ІІ Міжнародна козацька воєнно-історична конференція на честь Дмитра «Байди» Вишневецького на тему «Цивілізаційне значення для середньовічної Європи та воєнно-політичний вплив переможних походів козацького Війська Запорозького на процеси державотворення та захисту незалежності – уроки та висновки для сьогодення».

   Організатори заходу – голова Міжнародного Конгресу Українського Козацтва Дмитро Сухінін, КРК ЗОДА, Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

   Активними учасниками конференції стали учень 11-Б класу Сергій Ступак та вчителька історії Запорізької школи-інтернату «Козацький ліцей» Ірина Володимирівна Сауляк.

   З доповідями про талановитого козацького полководця і першого очільника Запорозької Січі князя-гетьмана Дмитра «Байду» Вишневецького виступали історики, краєзнавці, депутати Запорізької обласної ради, письменники, учасники АТО та Революції Гідності, воїни ЗСУ, керівники державних установ, студенти.

   Свою доповідь презентував також ліцеїст Сергій Ступак. Організатори високо оцінили його рівень підготовки та науковий підхід у розкритті теми заходу.

   «Досліджувати таку особистість дуже цікаво, – розповів юнак у інтерв'ю телеканалу МТМ Запоріжжя, – оскільки вона показує, як люди того часу дивилися на певні політичні ситуації, тобто проводить деяку аналогію з сучасним світом».

   Наш народ, відважні воїни-захисники та захисниці України продовжили героїчну боротьбу легендарного козацтва та славного Байди Вишневецького за волю і незалежність рідної Батьківщини.

   Разом до Перемоги!