logo
Запорізька школа-інтернат "Козацький ліцей"

ВІДБУЛАСЯ ЛЕКЦІЯ "КОЗАЦЬКА ПЕДАГОГІКА. СУТНІСТЬ"


Опубліковано Пн, 8 Січня 2024 в 08:15


03 січня 2024 року педагоги Запорізького Козацького ліцею стали слухачами лекції з теми «Козацька педагогіка. Сутність» від Олександра Притули, президента Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнська федерація «Спас», члена Координаційної ради з питань розвитку козацтва в Україні при Кабінеті Міністрів України.

Олександр Леонтійович розказав, що саме на ідеях і традиціях козацької педагогіки виховувалися майбутні лідери, реформатори, державотворці.

Формуючи характер, силу духу та тіла, зможемо перемогти ворога.

Козацька педагогіка ґрунтується на ідеях національної свободи і гідності, почутті господаря своєї землі.

Сутність козацької педагогіки базується на чотирьох складових: самоврядування, самозахист, самозабезпечення і самореалізація.

Лектор зазначив, що українців у всьому світі знають як прекрасних педагогів та філософів. Тому, працюючи з дітьми, розвиваючи високі лицарські якості, виховуючи в підростаючого покоління почуття власної гідності, пошану до звичаїв і традицій, історії, духовності українського народу, ми приречені на успіх.

Готувати фізично загартовану здорову молодь, здатну до захисту рідного народу та України від чужоземного поневолення, сприяти формуванню сильного характеру та відповідальності, розвитку високоінтелектуальної еліти, умотивованої реалізовувати себе у сучасному суспільстві та робити внесок у розбудову своєї держави – головні завдання сучасного педагога.

Виховуючи молодь у козацьких традиціях, забезпечуємо успішне вільне майбутнє України.

Дякуємо Олександру Леонтійовичу за пізнавальне заняття.