logo
Запорізька школа-інтернат "Козацький ліцей"

Відбувся Всеукраїнський семінар-практикум заступників директорів обласних еколого-натуралістичних центрів "Створення цілісного освітньо-виховного простору, спрямованого на розвиток пізнавального інтересу учнів до навколишнього середовища"


Опубліковано Пт, 28 Вересня 2018 в 11:24


   26 вересня 2018 року до комунального закладу "Запорізька спеціалізована школа-інтернат II-ІII ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради завітали гості на Всеукраїнський семінар-практикум «Створення цілісного освітньо-виховного простору, спрямованого на розвиток пізнавального інтересу учнів до навколишнього середовища» - зібралися заступники директорів обласних еколого-натуралістичних центрів з усіх куточків України.

   Зустрічав делегацію екологів чарівною грою на сопілках ансамбль народних інструментів «Жайворонки» школи-інтернату, після чого гостей запросили до актової зали.

   Привітала природолюбів директор Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Озерова Тетяна Ярославівна. Господиня «Козацького ліцею» Губіна Оксана Олександрівна презентувала освітній заклад, розказавши про роботу здобувачів освіти, батьківського й педагогічного колективів школи-інтернату  над унікальним проектом «Екологічна стежина «Козацька валеологія».

   «Над даним проектом ми розпочали свою роботу з кінця квітня 2018 року. І от, спільними зусиллями, за три місяці виконали велетенський обсяг роботи по облаштуванню екологічної стежини», - розказала координатор проекту Оксана Олександрівна, подякувавши директору комунального закладу «Запорізький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради»  Ярмощуку Миколі Анатолійовичу та Мишкіній Раїсі Борисівні, яка надавала методичний супровід з облаштування екологічної стежини.

  Потім відправилися на екскурсію зупинками, провідниками на яких були учні 10-11-х класів. Розпочали з української хати-музею. В оселі на гостей чекала чарівна екскурсовод Сапліна Еліна. Дівчина допомогла групі перенестися у минуле і побувати в справжній українській хаті, а також познайомитися із традиціями та звичаями українців.   

   Розглянувши експонати, зібрані учнями, батьками, педагогами й козацькою спільнотою «СПАС», відправилися на станції «Хата» і «Народні промисли та ремесла». Тут на екологів чекали Савелло Даніл і Довбня Єлизавета. Вони розказали про життя й господарювання козаків. Гості дізналися багато цікавого про харчування, форми приготування їжі, зберігання продуктів у давнину.

   На зупинці «Криниця» гостей вже чекав гід Кондрацький Євген. Розказав про роль води в житті козаків та про її цілющі властивості. Про зміцнення здоров’я козаків екологи дізналися від Новікова Олега на станції «Сонячний санаторій».

   Завершилася подорож екостежиною на зупинці «Бойовий полігон».  Тут дізналися про мистецтво ведення бою та військові походи козаків. А родзинкою мандрівки став показовий виступ секції козацького бойового рукопашу «СПАС».

   Після знайомства з роботою над проектом «Козацька валеологія» гості відправилися до конференц-залу поділитися своїми враженнями від екскурсії.