logo
Запорізька школа-інтернат "Козацький ліцей"

ВІДЗНАЧИЛИ 210 РІЧНИЦЮ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА


Опубліковано Пн, 11 Березня 2024 в 09:17


9 березня 2024 року українці відзначали 210 річницю від дня народження видатного поета, художника, громадського діяча, титана духу й пророка Тараса Григоровича Шевченка.

Традиційно до дня народження Кобзаря у Запорізькій школі-інтернаті «Козацький ліцей» відбулися тематичні культурні та просвітницькі заходи з метою популяризації спадщини легендарного українського поета.

6 березня професорка кафедри української літератури Запорізького національного університету Кравченко Валентина Олександрівна провела інформаційну годину «Тарас Шевченко – знайомий незнайомець» для учнів 10 та 11 класів.

До роковин генія у бібліотеці ліцею відбулися книжкові виставки. Проходив літературний марафон, присвячений пам’яті Тараса Шевченка, під час якого здобувачі освіти читали поезії українських митців про Кобзаря Тараса, який був і є символом боротьби за державність, свободу, справедливість, гідність та права кожної людини на щасливе життя, надихає боротися і кохати.

Велич Тараса Шевченка полягає у тому, що його спадщина – це «велика книга мудрості, книга любові до України» (В. Стефаник). Поезія неперевершеного майстра відверта і правдива. Його твори стали голосом для поколінь українців, що мріяли і мріють про незалежність та вільне майбутнє.

Ми не лише вшановуємо пам'ять пророка, а й згадуємо його невмирущі ідеї та вічні цінності, які продовжують надихати захисників і захисниць, кожного українця боротися за свою землю, за правду та волю. Слова Тараса Григоровича живуть у серцях людей, даруючи світло та надію, додають усім нам сил для протистояння.