logo
Запорізька школа-інтернат "Козацький ліцей"

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖНИЦЮ ІІ (ОБЛАСНОГО) ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ-ЗАХИСТУ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКИХ РОБІТ УЧНІВ МАЛОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ


Опубліковано Пн, 16 Травня 2022 в 08:19


   Протягом 2021-2022 навчального року обдарована молодь Запорізької школи-інтернату «Козацький ліцей» працювала за різними напрямками науково-дослідницької діяльності.

   Вже маємо результати ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів Малої академії наук України у Запорізькому краї: переможницею стала учениця 10-Б класу Запорізької школи-інтернату «Козацький ліцей» Зубарева Софія у науковому відділенні математики секції «Математичне моделювання» з роботою на тему «Математичне моделювання  процесів поширення COVID-19 у місті Запоріжжі». Наукові керівники: Голенко Тетяна Володимирівна, учитель математики Козацького ліцею та Зіновєєв Ігор Валерійович, к.ф.-м.н., доцент кафедри загальної математики Запорізького національного університету.  

   «Тема мого проєкту «Математичне моделювання  процесів поширення COVID-19 у місті Запоріжжі» була продиктована реаліями сучасності, адже вже два роки поспіль ця проблема хвилює всіх, починаючи від державних лідерів до звичайних пересічних громадян усього світу. До причин спалаху інфекційних хвороб на планеті за різних часів вчені відносять низький імунітет людини, недотримання 18 правил гігієни, перенаселення тощо. З появою біологічної зброї додають цілеспрямовану бактеріальну війну проти окремих соціальних груп чи народів. Відомо, що різні види мікроорганізмів постійно конкурують між собою за виживання і цим підтримується біологічна рівновага, – поділилася думками щодо важливості та актуальності теми свого дослідження Софія та  зазначила: – Мене, як майбутнього медика, зацікавила тема поширення захворюваності в моєму місті, тому під час написання роботи проаналізувала захворюваність і поширюваність COVID-19 серед жителів міста Запоріжжя в період 01.11.2020 – 01.11.2021, склала статистику, побудувала графік захворюваності, опрацювала багато теоретичного матеріалу, що стосується математичного моделювання та спробувала спрогнозувати поширення COVID-19 у місті Запоріжжі на наступний рік за допомогою SIR-моделі. Дякуючи моїм наставникам – вчителю математики Голенко Тетяні Володимирівні та Зіновєєву Ігорю Валерійовичу, в мене все вийшло!»

   Вітаємо Софію та її наукових керівників!

   Бажаємо юній дослідниці успіхів та перемоги на ІІІ Всеукраїнському етапі Конкурсу.

   Журі також відзначили наукові роботи ліцеїстів з 10-Б класу Ступака Сергія й Тригубова Іллі у відділенні математики секції «Математика» з тем: «Дослідження властивостей планіметричних фігур в геометрії Лобачевського» (Керівники: Голенко Тетяна Володимирівна, Зіновєєв Ігор Валерійович) та «Інверсія у композиціях геометричних перетворень» (Керівник – Голенко Тетяна Володимирівна).

   Через війну в країні юнаки-науковці отримали можливість у наступному навчальному році взяти участь в обласному етапі Конкурсу зі своїми роботами, продовжити і доповнити дослідження та захистити їх.

   Пишаємося обдарованою молоддю Козацького ліцею!