logo
Запорізька школа-інтернат "Козацький ліцей"

ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ КОНКУРСІ ЕКСКУРСОВОДІВ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ "КРАЙ, В ЯКОМУ Я ЖИВУ"


Опубліковано Пн, 1 Квітня 2024 в 10:01


21-22 березня 2024 року у м. Кропивницький в форматі онлайн проходив Всеукраїнський конкурс екскурсоводів закладів освіти «Край, в якому я живу».

Організатори конкурсу – Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді, комунальний заклад «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» за сприяння Департаменту освіти і науки Кіровоградської обласної військової адміністрації.

Програма включала роботу секцій відповідно до видів музеїв закладів освіти: історичні, мистецькі, природничі та науково-технічні.

На конкурсі провели 44 віртуальні екскурсії музеями освітніх закладів різних областей України та м. Київ.

Запорізьку область гідно представила Войтова Мілана, учениця 9-Б класу комунального закладу «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради, з екскурсією «Природний комплекс школи-інтернату «Козацький ліцей», здобувши І місце у секції «Природничі музеї».

Мілана познайомила учасників конкурсу з історією створення музею, зазначивши, що з метою популяризації та впровадження еколого-валеологічної культури здоров’я козаків у гармонії з природою на території Козацького ліцею у 2018 році відкрилася історично-побутова стилізована кімната «Козацька хата».

Більшість рослин, про які ми зазвичай розповідаємо під час проведення екскурсій, висаджені на території дендрологічного парку нашого закладу. Але варто зазначити, що такий видовий склад і сучасний вигляд парк мав не завжди.

Територія школи перетворилася на своєрідний ботанічний сад з приходом у 2013 році на посаду директора Оксани Губіної, завдяки якій розпочалася епоха відродження і модернізації освітнього закладу.

Дівчина-гід наголосила, що в давнину, коли козаки здійснювали мандрівки, завжди з поїздок привозили додому незвичайні рослини, предмети. Ось і ми, нащадки козаків, намагалися на території ліцею висаджувати рідкісні рослини з різних куточків світу.

Тож під час віртуальної мандрівки туристичною перлиною згадували рослини Запорізького краю і знайомилися з рідкісними видам та їхньою характеристикою.

Дендропарк на території Козацького ліцею займає близько трьох гектарів. (3 га). Тут росте 557 кущів і дерев. Серед цього різноманіття лише у нас можна побачити карагану деревоподібну, сакуру Канзана, вербу звивистолисту, керію японську.

Після виступу Мілани у журі конкурсу виникло багато запитань: хто доглядає таку красу, як змінюється видовий склад рослин?..

Варто зазначити, що виступ дев’ятикласниці був відзначений головою журі Бондарчуком Юрієм Павловичем, який виявив бажання відвідати перлину Запорізького краю.

Вітаємо Мілану та її керівницю – вчителя біології Андрушко Асю Леонідівну! Ви неймовірні!

Дякуємо кураторам із Запорізького обласного центру туризму Салу Юрію Олександровичу, керівнику туристських груп (експедицій), та Новаковській Ользі Миколаївні, методисту відділу краєзнавства та патріотичного виховання, за поради та підтримку.