logo
Запорізька школа-інтернат "Козацький ліцей"

Впровадження програми "Школа волонтера" в "Козацькому ліцеї"


Опубліковано Сб, 31 Березня 2018 в 18:31


   30 березня 2018 року в тренінговому кабінеті Запорізької школи-інтернату «Козацький ліцей» Філоненко Юлією Володимирівною було проведено перше заняття (4 год.) тренінгу «Організація та координація волонтерської діяльності» за програмою «Школа волонтерів».

   Учасники заходу - 15 вихователів освітнього закладу. Познайомились із метою та завданнями тренінгу, програмою. Було проведено вправи на командоутворення. Ближче познайомитись допомогла гра "Годинник".

   Потім написали очікування від тренінгу на стікерах, прикріпивши їх на дошці. Встановили норми, яких будуть дотримуватись під час проведення занять.

   Визначитися із компетентністю учасників тренінгу в твердженнях, що стосуються волонтерства та волонтерської діяльності, допомогла вправа «Голосування ногами». Вихователі дискутували та намагалися переконати один одного, що саме він/вона має рацію…

   Об'єднуючись в групи, працювали над визначенням терміну «волонтерська діяльність», потім обговорювали, доповнюючи думки один одного, де можна займатись волонтерством і що саме можуть робити волонтери (вправа "Що таке волонтерська діяльність").

   Після перерви на каву перейшли до вправи "Робота із текстом Закону України "Про волонтерську діяльність". Працювали в групах, потім обговорювали основні терміни щодо волонтерства в Україні. Обговорили принципи волонтерської діяльності, а також розставили усі крапки над "ї" щодо розуміння тотожності чи відмінності тверджень (волонтерство=благодійність, волонтерство=альтруїзм тощо) із вправи "Голосування ногами".

    Заняття завершилось рефлексією. Результати роботи перевершили очікування як учасників, так і тренера.