logo
Запорізька школа-інтернат "Козацький ліцей"

ВШАНУВАЛИ ПАМ'ЯТЬ ГЕНІАЛЬНОГО ФІЛОСОФА ТА УНІКАЛЬНОГО ПЕДАГОГА-ІННОВАТОРА ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ


Опубліковано Пн, 5 Грудня 2022 в 19:23


   3 грудня 2022 року відзначаємо 300-річчя з дня народження українського геніального філософа та унікального педагога-інноватора Григорія Сковороди.

   Сковорода у своїх творах оспівував етичну науку, самопізнання, права людської особистості. Він винайшов власну формулу щастя, активно займався саморозвитком, 25 років подорожував Україною, був вегетаріанцем і дауншифтером. А ще його вважають одним із найосвіченіших людей XVIII століття та ставлять поруч із такими філософами як Сократ, Спіноза та Конфуцій.

   Здобувачі освіти Запорізького Козацького ліцею долучилися до вшанування пам’яті цієї величної постаті української літератури та культури, вчителя, мандрівного філософа, прозаїка, поета і богослова.

    П’ятикласники познайомилися зі Сковородою-байкарем. Дізналися про важливу особливість байок Григорія Сковороди: мораль, яку він називає «силою», є в кілька разів більшою, ніж основна частина байки.

   Учні 9-х класів досліджували Григорія Сковороду як трансформаційного коуча з минулого; відкривали для себе дивовижний світ поетичної творчості Григорія Савича, декламували поезію «Всякому місту звичай і права» напам’ять, з цікавістю та захопленням обговорювали його афоризми.

   Для учнів 9-11-х класів онлайн-вебінар «Сродна  праця – це найсолодша в світі річ» організував філологічний факультет Запорізького національного університету. Ліцеїсти досліджували життєвий шлях ювіляра, подорожували у світ афоризмів майстра слова та розкривали їхній глибокий символізм.

   Творчість Григорія Савича є актуальною. Він наш провідник у майбутнє.  

   «Ні про що не турбуватись, ні за чим не турбуватись — значить, не жити, а бути мертвим, адже турбота — рух душі, а життя — се рух».