logo
Запорізька школа-інтернат "Козацький ліцей"

Вшанували пам'ять великого Кобзаря


Опубліковано Пн, 13 Березня 2017 в 14:38


        Перші весняні дні для шанувальників літературної  спадщини Великого Кобзаря - Тараса Григоровича Шевченка - це можливість щоразу по-новому осмислити його поетичні та прозові твори, краще осягнути минуле, зрозуміти сучасне й себе в ньому.

З 06.03 по 10.03.2017 року в комунальному закладі «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради в рамках Шевченківського тижня було проведено такі заходи:

- книжкова виставка «Вічно живий Кобзар» (Протягом тижня ліцеїсти мали можливість переглядати збірки поезій Т. Г. Шевченка та побачити  його роботи як художника);

- тематичний урок у 9-Б класі «Стежина до себе…», на якому учні дізнались багато нового й цікавого про Кобзаря та його візити до Запоріжжя;

- конкурс учнівських ілюстрацій до творів Т.Г. Шевченка «Гортаючи сторінки Кобзаря» та конкурс стінгазет, буклетів за творчістю  генія. (Кращою була обрана робота учня 5-Б класу Гнідого Євгена - портрет Т. Г. Шевченка);

- конкурс читців-декламаторів «Звучать Шевченківські слова».

       Переможцями конкурсу стали:

І місце – Семенюк Тетяна (9-Б клас) і Ратош  Данило (8-Б клас),

ІІ місце – Шелухов Владислав (11-Б клас) і Таранніков Данило (8-В клас),

ІІІ місце – Новіков Олег (8-Б клас) та Мейко Данило (7-А клас).

       Найскладнішим та найцікавішим був конкурс на кращий поетичний або прозовий твір на тему: «Україна. Шевченко. Родина». Вітаємо з перемогою ученицю 8-Б класу Дітковську Руслану.

      Свої знання біографії Кобзаря та його творчості показали учні при розгадуванні кросвордів і вікторин на тему: « Чи добре ти знаєш творчість Т. Г. Шевченка?»

      Вітаємо переможців:

5-6 класи: І місце – Овчаренко Софія (6-Б клас).

                  ІІ місце - Гнідий Євген (5-Б клас).

7-8 класи: І місце – Дітковська Руслана (8-Б клас).

                  ІІ місце- Левченко Владислава (7-Б клас).

9-10 класи: І місце – Острівна Анастасія (10-Б клас); Мотовілова Діана   ( 9-Б клас).

         Отже, творчість Т.Г. Шевченка – величезне надбання нашого народу. Тому з упевненістю можна сказати, що саме через сприйняття поетової спадщини юнацтво та молодь України «національно самостверджується, морально зміцнюється, духовно очищується».