logo
Запорізька школа-інтернат "Козацький ліцей"

Заходи в межах проведення Всеукраїнського тижня права


Опубліковано Ср, 13 Грудня 2017 в 13:44


      З 4 по 8 грудня 2017 року в Запорізькій школі-інтернаті «Козацький ліцей» проходив Тиждень правознавства.

     Метою проведення Тижня було підвищення правової освіти школярів, формування в учнів свідомого ставлення до необхідності поважати норми права та законності, а також попередження правопорушень серед учнівської молоді.

      У сучасних умовах розбудови правової держави та громадянського суспільства в Україні значно зростає роль правової освіти і правового виховання населення, що викликано ускладненням економічних і політичних процесів, соціальних відносин. Без глибоких правових знань розвиток суспільства неможливий. Правова освіта і правове виховання передбачає створення системи навчання і виховання, направленої на формування нового вищого рівня правової культури особистості, її ціннісних орієнтирів та активної позиції як члена громадянського суспільства. Правова освіта – це, передусім, знання, виховання толерантності й упевненості, формування спеціальних навичок, здатності відстояти свої законні інтереси та права.

      Усі заходи в межах Всеукраїнського тижня правознавства пройшли на високому методичному рівні. Вчителями історії та права Сауляк Іриною Володимирівною й Ковтун Тетяною Володимирівною було заплановано й проведено Всеукраїнський урок «Права людини» та різноманітні тематичні заходи – лекції, бесіди, зустрічі за круглим столом, правові конкурси, ігри й змагання.

      Розпочався Тижень права з організації виставки «Великі права маленької людини» вчителем  Сауляк Іриною Володимирівною, а також нею було проведено конкурс стіннівок і плакатів на тему: «Права людини очима дітей», оформлено тематичні стенди "Підліток і право".

      5 грудня  2017 року між учнями 9-Б та 9-В класів відбувся брейн-ринг на тему: « У світі права». Справжній правознавчий інтелектуальний батл влаштувала дев’ятикласникам Ковтун Тетяна Володимирівна.

      6 грудня 2017 року вчитель Сауляк Ірина Володимирівна для учнів 8-10-х класів організувала перегляд відеороликів про права дітей із обговоренням,  де ліцеїсти могли подискутувати, отримати відповіді на питання, які є важливими і актуальними для сучасної молоді.

       7 грудня 2017 року учні 9-Б класу взяли участь в інтерактивній грі «Права людини». Її проводили представники Першого Запорізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Безверхня Світлана Олегівна, Колеснікова Світлана Вікторівна та представники Дніпровського сектору Запорізького міськрайонного відділу уповноваженого органу з питань пробації  Дегтярьова Наталія Віталіївна, Федоряка Олександр Олександрович і Крамаренко Олена Олександрівна.        

      Безсумнівно, що активна участь ліцеїстів у правових заходах сприяла насамперед розвитку творчої активності та інтересу до вивчення права, поглиблювала знання з даної тематики.

      Слід також зазначити, що у ході проведення Всеукраїнського тижня права вчителями «Козацького ліцею» використовувались різні форми і методи роботи з правового виховання, які дають можливість створити сприятливий психологічний клімат у навчальному закладі та в сім’ях учнів, виробити навички і вміння правомірної поведінки. У свідомості школярів закладається звички і вміння щодо необхідності дотримуватися чинних законів, вимог права і моралі, виконання свого громадянського обов’язку.

       У п’ятницю 8 грудня на Великому Колі було підведено підсумок Тижня права та визначено переможців й  активних учасників заходів.