logo
Запорізька школа-інтернат "Козацький ліцей"

Здійснили дводенний навчально-тренувальний туристський похід на о. Хортицю


Опубліковано Пн, 29 Жовтня 2018 в 10:51


    20-21 жовтня 2018 року вихованці гуртка «Пішохідний туризм»  Запорізької школи-інтернату «Козацький ліцей» під керівництвом Оношка Андрія Олександровича та Маляренка Івана Олександровича здійснили дводенний навчально-тренувальний туристський похід на о. Хортицю.

   Маршрут подорожі пролягав від «Козацького ліцею»  Явірним провулком, вулицею Дудикіна,  Бельфорським бульваром, вулицею Кіяшка, а з вулиці Михайлова вийшли на вулицю Таганську та через Арковий міст.

   Далі подорож пролягала островом Хортиця. У зворотному напрямку рухалися тим самим шляхом, в цілому пройшовши десь близько 7 км.

   Рухавшись за маршрутом, учні відпрацьовували техніку пішохідного туризму та навички руху туристським строєм по рівній і слабо пересіченій місцевості.

   Місце для бівуаку вибрали у просторій Громушиній балці, що розкинулася недалеко від острову Байди. Раніше, ще в козацькі часи, ці землі називалися Громушині роздоли. Колись тут жив козак по прізвиську Громуха. Русло балки оточує ліс. Красою осіннього лісу та багатством розкішної незайманої природи не могли намилуватися.

    На території Громушиної балки розташований досить широкий пляж, є футбольний і волейбольний майданчики, а також столики для настільного тенісу.

   Біля однієї з доріг усередині балки натрапили на джерело з холодною прозорою водою: на вечерю приготували борщ та заварили чаю.

   Ранок у туристів розпочався досить жваво та бадьоро. Іван Олександрович провів запальну руханку, а потім організував пробіжку Хортицею.

   Активно працювала польова кухня. Макарони з тушкованим м’ясом і салат із свіжими овочами – чудовий варіант для сніданку під відкритим небом. Поснідавши, вирішили прогулятися до оглядової альтанки.

   Андрій Олександрович влаштував конкурс в’язання туристських вузлів; також відпрацювали майстерність стрільби із лука.

   Отак насичено, корисно, цікаво й пізнавально пройшли вихідні – останні теплі та сонячні дні золотокосої, зеленоокої осені.